Jakie buty kupować dla dzieci? Na co zwracać uwagę? W jakim wieku rozwój stopy jest naprawdę istotny?

Jak udowadniają znawcy tematu ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, zaś prawie 80% dorosłych ma dolegliwości stóp. Skąd takie rozbieżne rezultaty? Najbardziej znana przyczyna to noszenie złego obuwia w najmłodszym okresie. Tak więc, ażeby to tego nie dopuścić należy zwracać szczególną uwagę na dobór obuwia. I to już od najmłodszych lat.

sandały

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Trzewiki dziecięce – dla Twoich pociech
To niezwykle ważne, zwłaszcza jak pomyślimy o tym, jakie dzieci są ruchliwe. Cały ich czas wypełnia rozrywka i bieganie, więc odpowiednio dobrane obuwie jest wręcz niezbędne. Najważniejsze to dopasować obuwie do wieku dziecka, bo na każdym etapie rozwoju stopy mają trochę odmienne wymagania. Trzeba o tym pamiętać przez cały czas, nawet kiedy dobieramy kapcie dziecięce.

Ortopedzi nie zostawiają wątpliwości udowadniając, iż dopóki dziecko nie zacznie chodzić, powinniśmy pozwolić stópkom na normalny rozwój. Oznacza to, iż w początkowych miesiącach życia najbardziej odpowiednie będą dla niego skarpety z antypoślizgowymi spodami.

Interesują Cię różnego rodzaju fachowe artykuły? Zatem naciśnij tu (https://hanzo.com.pl/) i przeglądaj nasze następne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją ocenę.

Na mroźne spacery dobrym rozwiązaniem staną się otulacze, gdyż pomagają one zachować ciepło. Dla dzieci, które zaczynają chodzenie poleca się buty z cholewką sięgającą ponad kostkę. Trzewiki dziecięce są istotne, bo dziecko ze słabo wykształconym zmysłem równowagi chodzi w sposób specyficzny.

Które półbuty dziecięce są najlepsze dla Twojego dziecka?
Starsze dzieci, które już są bardziej zaawansowane ruchowo, mogą zakładać półbuty i sandałki dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty. Jest to zagłębienie pod piętą, jakie utrzymuje ją w nienaruszalnym ustawieniu. Dla 6-letnich dziewczynek odpowiednie są też balerinki. Dzieciaki w wieku szkolnym mogą nosić wszystkie typy butów, oczywiście jak mają zdrowe stopy. Ważne, by pamiętać, iż maksymalny obcas musi

buty

Autor: Ukala by EMU Australia
Źródło: Ukala by EMU Australia

mieć 3,5 cm.

Musimy także pamiętać, że to zły pomysł, ażeby nasze dzieci miały buty po starszym rodzeństwie. Każdy bowiem ma inne stopy, odznaczają się różnymi cechami. U niektórych dzieci z deformacjami stóp widzimy zniekształcenia butów. Jeśli więc dzieci będą nosiły buty po starszym rodzeństwie to na pewno przejąć po nich te wady. Pamiętajmy więc o takich paru warunkach i nie narażajmy naszych dzieci na kłopoty w przyszłości. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby zapobiec tak przykrym sytuacjom, jak kłopoty ze stopami w dorosłym życiu.Kliknij i dowiedz się więcej

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,