Gdzie można spędzić mini-urlop w Polsce? Wyjeżdżamy na weekend!

W naszym kraju jest bardzo wiele miejsc, w które można wybrać się jedynie na weekend, ale też na dłużej. W dowolnym zakątku naszego kraju można dobrze wypocząć i złapać oddech po trudach dnia codziennego, pod warunkiem, że dopasujemy miejsce do własnych potrzeb. Ofert jest ogrom, zwłaszcza w sezonie letnim.

Zdrowo w wakacje

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense

Aby wybrać się na fajny urlop w Polsce, nie musimy wiele organizować, ale przed szukaniem miejsc noclegowych przede wszystkim skupmy się na tym, co chcemy robić – czy zależy nam na wakacjach aktywnych czy na zupełnym lenistwie. Praktycznie każdy rejon Polski sprawdzi się na wyjazd na weekend, ale atrakcje trzeba sobie dobrać do tego, jaki rodzaj odpoczynku preferujemy. Góry, morze, równiny, czy jeziora, a może wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego na wsi? Jeśli chcemy odpocząć aktywnie, postawmy na wyjazd w góry. Południe Polski jest piękne, a ludzie mili i . Możemy skorzystać z takich atrakcji jak długie spacery, piesze wycieczki, zdobywanie szczytów, ale też możemy przepłynąć się rowerami wodnymi napędzanymi siłą ludzkich mięśni, zaliczyć spływ kajakowy.

Jeśli chodzimy po górach i mamy stosowny osprzęt, wybierzmy Tatry czy Beskidy, jednak jeśli jesteśmy niewprawionymi piechurami, zdecydujmy się na Karkonosze (koniecznie Śnieżkę i Szczeliniec), Pieniny albo Bieszczady (z licznymi połoninami). Między zdobywaniem kolejnych szczytów zregenerować się możemy zwiedzając miejscowe zabytki, na przykład w Karpaczu. Jeśli nie odpowiadają nam góry, możemy zorganizować wyjazd na weekend nad rzekę: . Zarówno nastrojowe Mazury, jak i jakieś jeziorko nieopodal naszego regionu to niezłe pomysły, zwłaszcza jeżeli znajdziemy sobie domek niedaleko lasu. Połączenie wody, która działa uspokajająco, chłodząco i relaksująco oraz lasu, który daje cień i wyciszenie nawet w upalny dzień, zawsze zda egzamin. Wyprawa rowerowa, rowery wodne, łódki, badminton czy normalne kąpiele w jeziorze – to fantastyczny sposób na relaks! Wyjazd na weekend wystarczy, żeby skorzystać z najpopularniejszych nadwodnych atrakcji. Jeśli na co dzień jesteśmy fanami życia w mieście, weekend możemy spędzić w gospodarstwie agroturystycznym – będzie to nie tylko spotkanie z naturą, ale także okazja do spróbowania specjałów regionalnej kuchni lub samodzielnie upieczonego chleba czy sera.

jazda na rowerze

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum

Urlop w Polsce daje całkiem sporo możliwości – od aktywnego, wypełnionego atrakcjami weekendu w górach, po zupełnie leniwy wypad na wieś.

Spodobały Ci się notki zawarte w naszym tekście? W takim razie czytaj raport (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/SORRENTO_SOLE_MARE_APARTMENTS/16122/40-260737-24FF.html), który znajduje się na kolejnej witrynie. Tam znajdziesz więcej detali.

Gdziekolwiek w końcuwylądujemy pamiętajmy, aby starać się na trochę zmienić otoczenie, by nawet chwilowym wypadem podładować akumulatory.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,