Na co trzeba zwracać uwagę w czasie zakupu bezpiecznej zabawki?

Gdy myślimy o zabawkach, zazwyczaj widzimy w myślach przeróżne lalki, resoraki albo pluszowe zwierzaki. Zapominamy jednak, że nasze psy czy koty, zwłaszcza gdy są jeszcze bardzo małe, również chciałyby się trochę pozabawiać.

Na szczęście w branżowych sklepach jest ich bardzo dużo.
nauczyciel uczący dzieci

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak uważać, gdyż nie wszystkie produkty są uznane jako bezpieczne. W przypadku zabawki dla zwierząt obowiązują analogiczne reguły, jak przy wybieraniu zabaweczek dla naszych dzieci. Dlatego też na wszelki wypadek nie powinniśmy kupować towarów, które pochodzą z Azji, zatem z Chin czy Korei. W takich państwach dopuszczalne jest stosowanie materiałów, z których nie powinny być wytwarzane jakiekolwiek zabawki. Zazwyczaj zdarzają się też przekroczenia dozwolonych norm, np.

Czy umieszczone na danej stronie (http://www.asterion.com.pl/terapia-stomatologiczna/) teksty przypadły Ci do gustu? Masz chęć na kolejne? W takim razie pragniemy Cię poinformować, że już oczekują na Ciebie świeże wątki.

zawartości ftalanów. Niezwykle istotny jest też kształt zabawki, ponieważ nie powinien on zawierać jakichkolwiek ostrych krawędzi czy części. Bezpieczne zabawki dla zwierzaków mogłyby być niezwykle kolorowe, ponieważ to wzbudza zainteresowanie czy też nawet wyobraźnię.

Nabywając zabawki, bez względu na fakt, czy też jest to prezent dla malucha czy dla np. kota, trzeba wtedy sugerować się wiekiem. Tu bardzo pomocne mogą się okazać informacje umieszczone na opakowaniu. Może to być informacja tycząca się docelowej grupy wiekowej lub przestroga. Zabawka musi być dokładnie obejrzana przed jej zakupem.

Chodzi tutaj o to, żeby nie posiadała ona jakichkolwiek odstających elementów czy sztywnych krawędzi. Takie zabawki powinny posiadać właściwe zaświadczenia i dane pozwalające na identyfikację producenta.