Jaki pit złożyć, żeby nie mieć kłopotów ze Skarbówką

Gdy nadchodzi czas składania deklaracji podatkowych mamy niezbyt pewne miny. Zaczynamy się zastanawiać, który pit powinniśmy wypełnić i w sumie, jak w ogóle się za to zabrać. Nie nie każdy w stanie sam wypełnić wypełnienie PIT-u. Część z nas po prostu nie ma czasu, a spory procent osób nawet po ośmiokrotnym przestudiowaniu instrukcji nie jest w stanie samodzielnie tego ogarnąć. Chociaż suma summarum wypełnienie zeznania podatkowego nie jest tak skomplikowane jak wybór odpowiedniego PIT-u. Jeśli mamy własną działalność gospodarczą to zapewne będziemy musieli wypełnić pit 36.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Ale w tej kwestii najlepiej skontaktować się z księgowością lub pójść do Skarbówki i tam otrzymać konieczne informacje. Oczywiście można również znaleźć informacje w Internecie i wypełnić rozliczenie PIT-36 drogą elektroniczną. E-deklaracja podatkowa staje się w naszym państwie coraz częściej wybieranym sposobem rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Rozliczenia w kolejnym roku

Jeśli choć trochę interesujemy się informacjami związanymi z pomysłami polityków, to pewnie słyszeliśmy już, że to Urząd Skarbowy zacznie wypełniać za nas deklaracje podatkowe.

Kiedy interesuje Cię ten temat, obejrzyj witrynę a zapewne uzyskasz więcej informacji na to fascynujące zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Idea dobra dla wszystkich, którzy mieli kłopoty z rozliczeniem się z Urzędem Skarbowym, jednak byłoby to tylko wstępne wypełnienie zeznania. Prawda jest taka, że nie zdejmie z nas samodzielnego wypełnienia i złożenia rozliczenie PIT za rok 2015. Tak, więc jeżeli nie jesteśmy pasjonatami rozliczeń tego typu dobrze byłoby skorzystać z usług księgowej, albo kogoś w rodzinie, kto ma do tego głowę. Poza tym zawsze możemy skorzystać z programów w Internecie, które uproszczą nam wypełnienie deklaracji i drogą internetową taką deklarację podatkową możemy wysłać. Musimy tylko mieć pewność, który pit powinien zostać przez nas wybrany. Bo zdarza się i tak, że z wyborem PIT-u wiele osób ma kłopot.

Wiele osób jest też zdenerwowanym kolejkami przy składaniu zeznania w Urzędzie Skarbowym. Największym raptusom zaleca się złożenie deklaracji wcześniej, a nie na ostatnią chwilę lub przesłanie jej drogą elektroniczną. E-deklaracaj to czysta wygoda. Otrzymujemy wiadomości mówiące jak krok po kroku wypełnić zeznanie i za pomocą paru kliknięć mamy złożony PIT przez Internet. Dobrze korzystać z systemu udostępnionego dla wszystkich, którym brak czasu lub po prostu chcą skorzystać z Internetu w tej kwestii.