Jak uczniowie nie powinni dobierać szkoły średniej?

Dla wszystkich młodych uczniów niezwykle ważne jest to, aby wybrać szkołę średnią w sposób świadomy, nie natomiast sugerować się jakąś tendencją lub tak jak owca pójść ślepo za stadem.
Trzeba dobrze ustalić swe granice.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś, dla przykładu, średnim lub niezbyt zdolnym uczniem, to lepiej nie wybierać się do szkół określanych jako elitarne, zatem takich, w których uczą się głównie tzw.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – na pewno też Cię zafascynują.

„kujoni”. Nawet jeżeli do takiej szkoły się dostaniesz, to w przyszłości będziesz musiał przez cały czas coś jakiejś osobie udowadniać. A nie ma to przecież niczego wspólnego ze zdobywaniem wiedzy. Należy także mieć świadomość, że nawet w niezwykle dobrej szkole można spotkać kiepskich wykładowców oraz na odwrót: w szkole, która posiada gorsze oceny, mogą również pracować bardzo dobrzy, a nawet nieprzeciętni pedagodzy oraz nauczyciele.

nocnik

Autor: SORAYA
Źródło: SORAYA
Najważniejsze jest to, żeby skończyć z myśleniem, że liceum jest bardziej korzystne od technikum. Taka szkoła nie jest w żadnym przypadku gorszą szkołą, zwyczajnie błędnie uznaje się, że do liceum idą takie osoby, które zamierzają iść później na studia, z kolei w technikach kształcą się jedynie osoby, które zostaną w przyszłości kasjerkami, mechanikami samochodowymi albo paniami, które spotykamy w okienkach pocztowych. W liceum nie uzyska się tak fachowej i specjalistycznej wiedzy, która będzie przygotowywała do dużej ilości specjalizacji.

Zwłaszcza dla osób, które chcą iść później na kierunki techniczne, bardziej korzystne będzie technikum. Humaniści faktycznie lepiej niechaj pójdą do liceum. Jeśli chodzi o elitarne szkoły, to nie chodzi tutaj o to, aby wybierać się tam, ponieważ potem będzie się czym chwalić.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,