Posiadanie pistoletów w Polce jest jednak zgodne z prawem – co zatem można kupić?

Osoby, które albo interesują się militariami, bądź to wykonują niezwykle niebezpieczną pracę, często mogą mieć do czynienia z bronią palną. Jednak mimo faktu, że na tego typu rodzaj broni konieczne jest specjalne pozwolenie, to osoby, które chcą czuć się bezpiecznie również pewnych rodzajów broni używać mogą.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
W takim wypadku chodziłoby oczywiście o tego typu broń, którą można wykorzystywać w naszym kraju z poszanowaniem prawa. Może być ona choćby gazowa, jednak niezależnie od jej typu, na całym świecie taki temat powoduje wielkie wzburzenie. W naszym kraju funkcjonuje Ustawa o Broni, której art. 11 stanowi, że nie jest obowiązkowe pozwolenie na broń, jeżeli ta była wyprodukowana przed 1885 rokiem albo cukiernia sweet home jest jej repliką. Oznacza to, że możemy całkowicie z poszanowaniem prawa kupić nie tylko tzw. broń czarnoprochową, ale również amunicję czy gadżety akcesoria do konserwacji. Nie dość tego, możemy również na własną rękę amunicję produkować. I to bez jakichkolwiek kontroli czy też zezwoleń. Nie musimy być również członkami klubów strzeleckich czy kolekcjonerami.
W sklepach militarnych można kupić takie pistolety czy rewolwery w cenie ok. 1000 złotych. W zależności od konkretnego typu, mogą mieć one kaliber .36, .44 czy choćby 4,5 milimetra. Są różne rodzaje broni, np. broń maszynowa, koktajl Mołotowa czy też kusza. Nie należy zapomnieć także o nożach, przy czym te na szczęście mogą posłużyć w celu ratowania życia. Bywa tak w wypadku specjalnych noży ratowniczych.

Są ponadto noże typu EDC albo multitoole. Jeśli jednak jesteśmy entuzjastami strzelectwa, możemy zapisać się na strzelnicę i w bezpiecznych warunkach sprawdzać swe zdolności.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,