Metody pomocy porzucony czworonogom ze schroniska

Schroniska dla piesków zazwyczaj potrzebują karmy dla czworonogów, koców, środków do pielęgnacji, obroży.
Przed ofiarowaniem wsparcia rzeczowego, należy uprzednio skonsultować się z osobami zatrudnionymi w placówce, by zapytać się czego zwierzaki najbardziej potrzebują w danym momencie.

fundacja

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com
Czworonogom możemy również pomóc wpłacając pieniążki na rzecz placówki, względnie może to być przetestowana fundacja jaka zajmuje się pieskami z twej okolicy. Możesz też pomóc psom zapisując się jako wolontariusz albo adoptując czworonoga.

Opublikowany się w podobnym portalu artykuł na pewno również Cię zaintryguje – to wiarygodny serwis (https://ipschool.pl/student-life/media-center/) traktujący o opisywanej kwestii.

Jeżeli sami nie zdołamy zaadoptować czworonoga, doskonałym wyjściem będzie wykonanie plakatu z fotografią czworonoga a także opisem w jakim schronisku mieszka oraz jakiej pomocy potrzebuje. Możliwe że znajdzie się człowiek, jaki zabierze zwierzaka do swego domku. Plakaty możemy rozwiesić na terytorium miasta czy też zamieścić w internetowych portalach.

łóżko piętrowe

Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com
Nim przywiezie się do schroniska jakiekolwiek podarki, trzeba upewnić się uprzednio (telefonicznie albo osobiście) czego pieski w konkretnej placówce potrzebują najbardziej. W zimie na ogół brak ciepłych pledów, na pewno przyda się też karma dla psów. Najczęściej potrzebne są również: smycze, zabaweczki dla psiaków, tzw. gryzaki, obroże przeciw kleszczom, kosmetyki dla czworonogów, np. odżywki, ubranka pooperacyjne dla zwierzaków, legowiska. Każda placówka posiada regulamin adopcji, z jakim trzeba się zaznajomić. Pieska może zaadoptować osoba dorosła, natomiast jedyną formalnością będzie sygnowanie adopcyjnej umowy.

Takową decyzję należy jednak bardzo poważnie przemyśleć, ażeby nie wycofywać się a także nie narażać psa na stres rozstania. W dniu odbioru pieska z placówki powinno się mieć z sobą obrożę oraz smycz.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,