Broń do polowań o jak dużym kalibrze jest stosowana na jelenia lub dzika?

Nie wszyscy wiedzą, że jeśli chodzi o sprawę broni myśliwskiej, to powinna być ona nie tylko celna oraz ergonomiczna, lecz także estetyczna.
Nim zakupimy broń, to musimy wiedzieć, jak chcemy ją wykorzystywać.

Dom o Zielonych Progach

Autor: Ruocaled
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienne są bowiem wymogi dotyczące broni do łowów, odmienne natomiast wobec broni używanych do strzelectwa myśliwskiego. Inne są też ich funkcje czy zalety. Powinniśmy się namyśleć, jakie rozwiązanie będzie się sprawdzać lepiej. Dla przykładu broń kombinowana zdaje się być interesującym wyjściem dla tych osób, które jeszcze nie całkiem wiedzą, która gałąź myślistwa ich ciekawi. Z broni kombinowanej można strzelać kulami, jak i śrutem. Idealnie się będzie sprawdzać również przy drobnej, jak i przy grubszej zwierzynie zarówno z większej odległości, jak i z małych. Lufa śrutowa jest odpowiednia przy małym dystansie, kulowa natomiast może pozwalać na oddawanie celnych strzałów z dużej odległości.

Twoja Galeria
Wszechstronność ma swe zalety, przy czym w każdym przypadku stanowi pewien kompromis. Co poniektórym może nie odpowiadać określona liczba strzałów bez potrzeby przeładowania. Jest to również powód, dla którego myśliwi trochę częściej wybierają 2 rodzaje broni specjalizującej się w konkretnym kierunku zwierzyny różnorodnych gabarytów. W wypadku tzw. grubszej zwierzyny typowej dla naszego klimatu idealna okaże się broń o kalibrze od 7,62 do 9,3 mm.

Jeśli ciekawi Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz oprócz tego inny równie zajmujący oryginalny artykuł (https://pizzahut.pl/restaurants/586-pizza-hut-wroclaw-berg).

Te większe sprawdzą się głównie w czasie polowań wieczornych oraz pędzonych, ponieważ nawet przy nieco w mniejszym stopniu celnym strzale, mogą powalić zdobycz.

Jeśli polujemy w lokacjach, które obfitują w sarnę czy jelenie lub dziki, można się pokusić na broń o kalibrze 6,5 x 55, 6,5 x 57(R), 7 x 64(65R) lub 7 x 57 (R) z wolniejszą kulą mającą bardziej znaczącą masę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,