Jakie są typy trampolin i z jakiego powodu są tak popularne?

Coraz częściej możemy zauważyć w przydomowych ogródkach trampoliny dla najmłodszych. Tego typu urządzenia uzyskują coraz większą popularność, zarówno wśród osób dorosłych, jak i pośród najmłodszych.

maty edukacyjne

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Trampoliny fitness są hitem w ostatnich czasach. Trampoliny dla dzieci, domowe oraz do ogrodu także są czymś powszechnym. Skakanie na trampolinie oznacza zapewnianie dzieciom świetnej rozrywki. Czas, który one spędzają na wykonywaniu różnych akrobacji ma znaczny wpływ na rozwój ich formy fizycznej. Dlatego też duża liczba rodziców jeszcze częściej decyduje się na zakup trampoliny. Wybór odpowiedniego urządzenia wymaga pewnej wiedzy na temat pojedynczych elementów. Na rynku dostępnych jest parę rodzajów tego typu sprzętów. Co poniektóre przeznaczone są dla dzieci, inne dla osób dorosłych, zaś pozostałe są wykorzystywane wyłącznie do ćwiczeń fitness. Istnieją trampoliny przeznaczone do korzystania w ogrodzie oraz w domu. Przykładowo trampolina domowa jest trochę mniejsza, niż taka przeznaczona do ogrodu. Może być wykorzystywana do zabawy oraz do różnych ćwiczeń z dzieciakami.

Święta

Autor: Flicker
Źródło: Flicker
Trampolina ogrodowa może posiadać całkiem duży rozmiar i w zależności od dopuszczalnego obciążenia, mogłoby na niej się bawić nawet kilka osób. Trampolina typu fit and jump to urządzenie do fitness. Następnym podziałem, jaki można by zastosować w odniesieniu do trampolin jest obecność siatki. Zarówno skocznie do ogrodu, jak i te domowe mogą być proponowane w wersji albo bez siatki, bądź z siatką. Trampolina z siatką przeznaczona jest nade wszystko dla dzieci i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu urządzeniami. Siatka zabezpiecza osoby skaczące przed możliwością upadku z trampoliny.

W niektórych modelach siatka ochrania także przed obtarciem lub torty warszawa uszkodzeniami ciała o części skoczni. Te bez siatki natomiast przeznaczone są dla w większym stopniu doświadczonych użytkowników. Umożliwiają one wykonywanie w większym stopniu złożonych akrobacji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,