Nauka poprzez zabawę, to prawdopodobnie najbardziej korzystny sposób, żeby czegoś nauczyć nasze dziecko. Próbowałaś tego? Nigdy nie jest za późno

Jak okres dzieciństwa, to i uciecha, tu nie ma miejsca na żadne pertraktacje. Oczywiście, jak okres dzieciństwa to również nauka i obowiązki, lecz bardziej z przymrużeniem oka. Powinniśmy uczyć nasze dzieci, żeby sprzątać po sobie, by być odpowiedzialnym w tej dziedzinie i nie oczekiwać, aż mama czy tata zrobią to za nich. Jednocześnie, to jest jakby punkt poboczny, który cudownie uzupełnia się z czystą zabawą. Pragniesz pobawić się kolejną zabawką? Posprzątaj to, czym bawiłeś się do tej pory. Działa? Działa!

Plac zabaw dla dzieci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To chyba najbardziej korzystny sposób, ponieważ jeśli pozwolimy dziecku na korzystanie z każdej zabawki bez żadnej kontroli, to cały dom będzie pełny zabawek. Żadna z nich nie będzie miała swojego miejsca, dziecko natomiast nie będzie miało wyrobionego przyzwyczajenia sprzątania po sobie, nie będzie również miało żadnego szacunku dla zabawki, którą może wszędzie rzucić. A jaki płacz ponadto będzie, gdy nagle upomni się o zabawkę, którą gdzie rzuciło w kąt i teraz nikt nie wie, gdzie może być.

Dlatego tak ważne jest, żeby nasze dziecko od małego uczyć obowiązkowości. Co istotne, nie wyklucza to cudownej zabawy, ponieważ sprzątanie również może być rewelacyjną zabawą. Najlepiej kup dla swojej pociechy wielkie pudło, do którego będzie mogłorzucać wszystkie zabawki. Sprzątanie takich zabawek jest bardzo proste, a można zorganizować fajną zabawę, na przykład, kto pierwszy zbierze zabawki z ziemi i umieści je w pudle. Powinniśmy mieć to na uwadze, to bardzo istotne w dzisiejszych czasach, by nasze dziecko rozwijało się poprzez zabawę, szczególnie iż jest tak wiele wspaniałych możliwości zabawy (przeróżne, przykładowo, tanie trampoliny (strona internetowa tutaj) czy domki dla dzieci (sporo więcej odnajdziesz na GardenCenter.pl)), osiągalne cenowo dla coraz większej liczby rodzin.

Jednakże jak zabawa to i od razu obowiązkowe sprzątanie. To chyba najbardziej korzystny sposób, aby w tak młodym wieku nauczyć tego dobrego nawyku nasze pociechy. Jeśli to zaniedbamy możemy mieć kłopoty w przyszłości, gdyż dziecko nie wyrobi w sobie tych pożytecznych nawyków i za każdym razem będzie się bronić, by poza zabawą nie zajmować się sprzątanie po sobie. Nie brońmy się w tym momencie brakiem czasu lub zmęczeniem, taka nauka – nauka języka rosyjskiego online naprawdę nie wymaga specjalnie dużo czasu, po prostu chwili czasu, odrobiny cierpliwości. Zobaczysz, iż zaprocentuje to na przyszłość.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,