Wybór najlepszej kosiarki do trawy jest bardzo istotny dla każdego posiadacza ogrodu

Posiadanie dużej działki jest fantastyczną sprawą, ale jakoś należy przecież kosić trawnik.
Jeśli mamy skromny ogródek, który ma na przykład kilka arów, to zupełnie wystarczy nam spalinowa lub elektryczna kosiarka.

klocki - akt

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
stelaż

Autor: ell brown
Przy jej pomocy regularnie będziemy mogli kosić trawnik i zajmie nam to zapewne z pół godziny w każdy weekend. Jednakże co zrobić, kiedy nasz ogród ma 30 arów lub o wiele więcej? Wtedy koszenie trawy zajęłoby nam około pół dnia, a my bylibyśmy ogromnie wyczerpani. Tym bardziej że trawę kosi się przecież latem, kiedy zwykle skwar leje się z nieba. Mamy na to sposób — wystarczy zamówić traktorek ogrodowy. Jest to najlepsze rozwiązanie. Nie będziemy musieli mordować się z pchaniem przed sobą normalnej kosiarki. Traktorek przycina trawnik bez zarzutów oraz prędko. My będziemy musieli tylko kręcić kierownicą. Cała praca zostanie zrobiona za nas. Co najważniejsze kosiarka takiego typu mało spala, więc nie będziemy zmuszeni przepłacać. Należy kupić taki model, który nie będzie wyrzucał w bok skoszonej trawy, a będzie zbierał ją do specjalnego worka. Wówczas my będziemy mieli możliwość, by zadecydować czy worek zakładać czy nie.

Jeżeli szukasz analogicznych wiadomości, co te omówione w niniejszym wpisie, to w artykule zamieszczonym tutaj na pewno je odnajdziesz.

Jeżeli chcemy, by trawa wyschła na trawniku, to pozwolimy jej na to. Jeżeli nie, to założymy kosz i później wyrzucimy trawę do właściwego pojemnika na śmieci.

Należy szukać kosiarki, która ma solidny silnik, aby nie spalił się on nazbyt szybko. Niektóre kosiarki mają tryb doczepienia spychacza i wtedy zimą będziemy w stanie odśnieżać nim podjazd i chodnik.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,