Młody budowniczy

Mój wuj jest tzw. złotą rączką. Mężczyzną który – jak mi się zdawało w dzieciństwie – jest w stanie zrobić nieomalże co tylko zechce, od karmika dla ptaków w ogródku, po umeblowanie własnej konstrukcji. Z fachu wujek lakieruje samochody.

lego technic

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Jest poza tym artystą, skutkiem czego we własnym mieszkaniu (poza własnoręcznie wykonanymi fotelami) na sklepieniu i ściankach wymalował oryginalne upiększenia. Jak wszyscy w mojej rodzinie jest mężczyzną który lubi relaksować się robiąc coś. Telewizor niezbyt często jest u wujostwa włączony. W weekendy szuka sobie coś do roboty. Od zawsze w długie, zimowe dni para się modelarstwem, co zdaje mi się pozwala wujkowi realizować się jako technik. Jak spoglądam co jakiś czas na wujaszka podczas rodzinnych odwiedzin przy tworzeniu modeli widzę w nim chłopca. I kombinuję czasem czy wujaszkowi nie zrobić figielka i sprezentować mu zestaw Lego Technic.

Zdaję sobie sprawę, iż tego typu podarek dla sześćdziesięciolatka to strasznie dziwaczny pomysł, ale wydaje mi że uradowałby się np. ze sterowanego pilotem modelu maszyny budowlanej . Pojazd (rowery elektryczne tychy) ten został stworzony przez producenta kloców w porozumieniu z producentem rzeczywistej maszyny budowlanej. Oddano najmniejsze szczegóły, nawet drobne jak konstrukcja prawdziwego motoru. 11 latek zaintrygowany tym jak zbudowane są różnorakie aparaty na pewno zestawami Lego Technic powinien być zachwycony. Pozwalają te zabawki na uczenie się przez młodego technika jak konstruuje się prawdziwe wehikuły, z jakich elementów są one zbudowane. Ponieważ niektóre zabawki (jak wyżej wymieniona koparka) są modelami sterowanym za pomocą pilota, przyszły technik ma okazje zapoznania się z elementami elektromechaniki i elektroniki.

Bez wątpliwości istnieją również prostsze modele z napędem „naciągowym”, wykorzystujące do jazdy naciąg sprężynowy. Tak więc dziecko ma okazje w praktyce obcować z zasadą zamiany energii. Poznaje zatem przy okazji podstaw fizyki Newtonowskiej. Niezaprzeczalnym atutem zestawów Lego Technic jest fakt, że pojedynczy zestaw to dwie zabawki. Poza tym poszczególne zestawy Lego Technic są ze sobą zgodne, można je zatem razem z sobą prosto łączyć i budować jeszcze bardziej trudne aparaty. Tym samym mały inżynier ma przed sobą coraz to nowe bardziej skomplikowane zadania. Na pewno więc nie będzie się nudził. Produkty te projektowane są dla dzieciaczków między jedenastym a 16 rokiem życia. Młodsze dzieci prawdopodobnie nie poradzą sobie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,