Nasze maluchy przez długi okres chodzą do szkoły – powinny mieć odpowiedni plecak

Zadbajmy o zdrowy kręgosłup swoich dzieci już od najmłodszych lat — zawsze kupujmy porządny plecak.
Wiedząc o tym, że nasze pociechy siedzą w murach szkoły wiele godzin każdego dnia przez minimum dwanaście lat, i to, że są zobligowane zawsze przynosić do szkoły kolekcję nielekkich podręczników, musimy kupić im porządny tornister.

karmienie

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi przecież o ich zdrowie. Zdrowy kręgosłup to podstawa. Statystyki w obecnych czasach są przerażające, ponieważ wynika z nich, że coraz młodsze dzieci mają ogromne problemy z kręgosłupem i odczuwają duże bóle pleców. Może to wywołać poważne następstwa i skończyć się nawracającymi dolegliwościami w dorosłym życiu. Przez określenie dobry tornister, najczęściej mamy na myśli taki, który jest dostosowany do pleców szkraba. Zatem plecak nie może być zbyt duży i powinien mieć regulowane szelki. Powinien mieć również pasek piersiowy, by szelki ciągle się nie ześlizgiwały z ramion — szczególnie u szczupłych maluchów czy zimą ze śliskiej kurtki. Najlepiej byłoby, gdyby plecak posiadał wyprofilowane plecy. To podstawa.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tu (https://prozoo.pl/sklep/psy/) podobne materiały – one także są godne uwagi.

Tornister musi być wygodny nie tylko od strony zdrowotnej, ale także od logistycznej. Powinien posiadać kilka przegród — na książki, na jedzenie oraz na ciuchy i tenisówki na W-F. Poza tym, musi mieć także kieszeń na butelkę.

Istotnym elementem będzie też uchwyt, aby plecak dało się powiesić na haczyku przy ławce lub w szatni i odblaski, które muszą być wkomponowane w wygląd plecaka tak, by nasz maluch był doskonale widoczny na drodze po zapadnięciu zmroku.