W wyczekiwaniu na maluszka

Każdy rodzic ma swoje oczekiwania, choć przeważnie o nich nie mówi, gdyż tak nie wypada. Każdy z przyszłych rodziców, a przynajmniej zdecydowana większość ma zakodowane wewnątrz pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Wiadomo, że niezależnie od płci dziecka obdarzy je bezgraniczną miłością.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tej myśli, od knowań rodziny i znajomych, od przewidywań prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A pewnie, są przyszli rodzice, którzy chcieliby wiedzieć więcej, pragną wiedzieć lepiej, więc korzystają z usług wróżki.

Otrzymanie kolejnych informacji na podnoszony tutaj temat jest dla Ciebie kwestią priorytetową? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link oraz tam zdobądź ważne informacje.

Ta, która według niektórych posiadła tajemną moc i wiedzę udzieli im informacji dokładnie, czy to będzie chłopak czy dziewczyna. Jakie ubranka kupować, jakie spodnie dla dziecka? (spodenki dziecięce) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodenki d;a chłopczyka) Częściej jednak rodzice pytają się czy z jego zdrowiem będzie wszystko dobrze, czy nie czycha na niego cała seria jakichś nieprzewidzianych zagrożeń, a jak tak, to jakiego typu są to niebezpieczeństwa. Czy warto się ich obawiać i także, czy jest możliwe złą moc zamienić w coś błahego, co tylko nastraszy, ale nie będzie w stanie aż tak zagrozić.

Oczywiście, że najważniejsze są badania lekarskie, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

sprawdzanie stanu przyszłego potomka przez upoważnionego i doświadczonego fachowca, niemniej dużo matek robi coś ponadto, tak jakby wiara w jakieś siły nadprzyrodzone była silniejsza niż wiara w naukę i racjonalne myślenie. Wielu specjalistów w dziedzinie medycyny z pewnością nie pochwala tego typu porad, choć znakomita ich większość zdaje sobie sprawę, iż jest to swego rodzaju forma wzbogacenia tej chwili oczekiwania. Nie prawią więc pacjentkom morałów z powodu korzystania z usług tego typu praktyk.

To oczywiste, gdyż tego rodzaju konsultacje u wróżki można porównać do przewidywań wśród najbliższej rodziny. Każdy stara się przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, kogo charakter nabędzie, czy będzie często chorować, wierząc w to, że wszystko będzie dobrze. Identyczna sytuacja, w trakcie wizyty u wróżki może obrócić się w coś absurdalnego – pseudowizjonerskiego, także nie ma sensu przedkładać tej zabobonnej wiary, tych knowań i przewidzeń nad narodziny naszego potomka. Możemy albowiem tylko snuć przypuszczenia i liczyć na to, iż wszystko skończy się po naszej myśli.