Niejeden rodzic pragnie dla swojego dziecka wszystko, co najlepsze, ale głównie szczęśliwego i bezpiecznego dorastania

Bezpieczeństwo maleństwa często spędza rodzicom sen z powiek. Dlatego, gdy nasza pociecha zaczyna raczkować, a potem chodzić, instalujemy różnego rodzaju blokady na półkach kuchennych oraz nakładki na kontaktach.
Kiedy dziecko próbuje już chodzić jest to dla jego mamy i taty duże szczęście, ale również test.

zabawka

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Powinni stale być obok swojego maluszka, żeby w razie potrzeby pomóc mu, kiedy się przewróci. Na nieszczęście upadki bywają nieuchronne, ponieważ są częścią procesu uczenia się. Nasz skarb w pierwszym okresie chodzenia kocha dreptać boso. Jego stópki nie zachowują się jeszcze pewnie, toteż niejeden bucik mu przeszkadza. Jednak, po jakimś czasie powinniśmy nakładać mu paputki, by jego stopa normalnie się formowała. Nie zapominajmy jednak, że każde dziecko powinno mieć własne paputki, a nie po starszym rodzeństwie, gdyż bucik powinien dopasować się do profilu jego stopy, a nie na odwrót. Paputki dla maluszka powinny być niezwykle wygodne oraz zrobione z delikatnej skóry, aby stopa się nie pociła. Muszą mieć także antypoślizgową podeszwę, ponieważ powszechnie wiadomo, że szkraby lubią biegać.

Jeżeli zaintrygowały Cię wiadomości w naszym wpisie, to doczytaj ponadto następne tematy na nowej stronie, która podpięta jest pod tym linkiem.

Pierwsze paputki ukochanego maluszka powinny być także wiązane, by dobrze trzymały się nóżek i by nie SPAdały.

Takie paputki zwykle mają wyszyte także jakieś wesołe wzorki, by przyciągnąć uwagę naszego maluszka i aby chciało je nosić.
Nie zapominajmy, aby wybierać buciki najwyższej jakości, które posiadają atest Unii Europejskiej.