Rozmaite wady oczu i metody ich leczenia

Szybki postęp techniczny sprawił, że aktualnie każdy z nas kilka godzin w ciągu dnia spędza przed komputerem oraz telewizorem. Wprawdzie stosowane obecnie urządzenia generalnie nie wywierają negatywnego wpływu na stan naszego zdrowia, ale wpływają źle na stan oczu, które zazwyczaj zaczynają niedomagać. Choroby wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.

Jedną z tych chorób narządu wzroku, które powstają na skutek między innymi zbyt długiego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Definiuje się ją też mianem bliskowzroczności oraz miopii. Choroba ta polega na tym, że nie ma kłopotów z wyraźnym zobaczeniem tych przedmiotów, które ulokowane są nieopodal, natomiast te znacznie oddalone jawią się jako niewyraźne oraz zamazane.

Gdy wada jest już silnie zaawansowana, osoba , która się z nią boryka może w ogóle nie odróżniać przedmiotów położonych w dużej odległości od niej. Bliskowzroczność rozwija się także wraz z upływającymi latami. Nieraz ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to przede wszystkim noszenie okularów korekcyjnych. Zamiast nich można postawić na soczewki kontaktowe. Tego rodzaju leczenie krótkowzroczności nie likwiduje wady, ale pozwala na zachowanie jakości widzenia niezależnie od tego, jak daleko znajdują się obiekty. Okulary kupić można w różnych cenach. W przypadku osób pracujących w miejscu, gdzie używany jest komputer możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę – krótkowzroczność leczenie.

zielone kobiece oczy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com

Chorobą, która nie jest związana z używaniem komputera jest natomiast jaskra. Choroba ta związana jest ze zbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem naprawdę niebezpiecznym. Leczenie jaskry prowadzone jest na kilka sposobów – jaskry. Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt dużego ciśnienia. Zazwyczaj odbywa się to za sprawą aplikowanych środków farmakologicznych. Kiedy to nie przynosi skutków, pora na bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tej sytuacji w grę wchodzi operacja.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany wątek, to odsyłam tam (https://introwertus.pl/terapia-dla-par/) – tam znajdziesz interesujące informacje, które są szczegółowym omówieniem tego zagadnienia.

Wszystko odbywa się jednak szybko prosto. Nie jest potrzebny obejmujący kilka dni czy tygodni pobyt na oddziale szpitalnym – chory może wrócić do domu już na drugi dzień po operacji. Następnie niezbędne jest oszczędzanie wzroku oraz używanie specjalnych kropli. Jaskra jest dolegliwością, która nie poddana leczeniu może doprowadzić do zupełnej utraty wzroku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,