Czy założenie przedszkola ma jeszcze sens?

Przed kilkoma laty powróciłam z kilkuletniej emigracji – studiowałam i ciężko pracowałam w Danii, co sprawiło, że po powrocie do Polski miałam niemałe pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą punkt przedszkolny. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po babci duży dom.

Naturalnie przerobiłam go na przedszkole. Myślę, że w moim przypadku decyzja o założeniu przedszkola była doskonała. Bardzo lubię kontakt z dziećmi, a co najistotniejsze – posiadam odpowiednie wykształcenie. Sądzę, iż otworzenie przedszkola nie zawsze ma rację bytu, lecz tak czy siak myślę, że to świetny pomysł na interes. W szczególności, iż przecież można naprawdę dużo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli coś pożądanego (źródło).

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune

Ciężko jednakże otworzyć odpowiednie przedszkole w Józefowie, jeśli nie posiada się wymaganych kwalifikacji i pieniędzy. Odradzam wchodzenie w owy biznes tym osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najbardziej znacząca jest kasa. Ona się naturalnie bardzo liczy, ale najbardziej znaczące jest to by dbać o dobro dzieci. Nie jest prosto założyć przedszkole, więc to tak czy siak wyjdzie, jeśli nie mamy czystych zamiarów.

Myślę, iż porządne przedszkole (sprawdź także przedszkole w lublinie) musi również stawić na to by choćby nauczanie języków obcych. Sama u siebie nauczam angielskiego i sądzę, że znacząca część klientów posłała swoją pociechę do mojego przedszkola przede wszystkim z tej przyczyny, iż niejako słynę z bardzo dobrego nauczania angielskiego (rzetelne opracowanie). Warto także uczyć dzieci innych rzeczy – chociażby przygotowania posiłków, jednak w granicach normy.

Można w sumie powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjęcia decyzji – bez dwóch zdań jestem uradowana, iż zdecydowałam się założyć prywatne przedszkole. I choć prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, i tak wychodzę z tego założenia, że podjęłam dobrą decyzję. A więc każda osoba, która marzy o założeniu przedszkola powinna zwrócić uwagę na wszystko, ponieważ przedszkole to nie sklep, a więc w tym przypadku chodzi o dzieciaki. Warto dodać, iż nadal prowadzenie niepublicznego przedszkola to interes, który ma wielkie szanse na przetrwanie.