Co to są termofory, jaka jest ich historia oraz kto wynalazł dzisiejsze wykonane z gumy termofory?

Czy wiesz, że paręset lat wstecz wskaźnikiem statusu społecznego nie było wyłącznie utrzymywanie różnych nieruchomości lub zwierzaków, lecz również.

.. niektórych małych, stworzonych z cyny wykwintnie ozdobionych pojemników?
tort

Autor: C&A
Źródło: C&A
Tymi przedmiotami były wczesne termofory, zatem coś, o czym obecnie słyszał chyba każdy człowiek, ale nie przykładano do tego większgo znaczenia. Takie pierwsze termofory miały wyżłobione np. inicjały swoich posiadaczy oraz daty wykonania. Pojemniki te posiadały niezwykle różne kształty, dla przykładu były one w kształcie kwadratu, okrągłe, w kształcie owalu, były także termofory, jakie swym kształtem przypominały serduszko. W kolejnych czasach termofory rozpoczęto produkować z miedzi i mosiądzu, co bardzo przyczyniło się do spopularyzowania termoforów. W następnych latach termofory zaczęto wytwarzać z aluminium i umieszczano na nich porcelanowe i szklane uzupełnienia. Używane aktualnie wykonane z gumy termofory wynalazł w XX wieku pochodzący z Chorwacji inż. Eduard Slavoljub Penkala, jaki opatentował swój wymysł w 1903 roku.

Termofory to wypełniane bardzo ciepłą wodą zasobniki i były stworzone do miejscowego ogrzewania ciała, co dopomaga w dolegliwościach powiązanych z przeziębieniem. Swą nazwę termofory zawdzięczają połączeniu wyrazów termo oraz greckiego phorós, zatem niosący. Obecnie można by zakupić termofory o zupełnie dowolnych formach.

Dla dzieciaków można by przykładowo zdobyć termofory o kształcie hipopotama albo odmiennego zwierzaka.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam do strony (https://www.skutecznanauka.online/o-nas), gdyż odkryjesz tam mnóstwo ciekawych treści w tym temacie.

Dlatego jeśli chcesz zakupić dla swej rodziny jakieś termofory, z pewnością nie będziesz mieć z niniejszym żadnego problemu.