Świetny sposób na stymulację rozwoju naszego dziecka

Przez całe życie staramy się utrzymać swego rodzaju kompromis w rozwoju malców. Staramy się dać im bezpieczeństwo, jak najmniej kłopotów, jak najmniej infekcji – szczepionki, właściwa, zdrowa dieta i tak dalej. Próbujemy zapewnić im możliwie dużo ciekawych zadań, tak, by w dalszym życiu były w stanie dawać sobie radę z niespodziewanymi problemami, jakie przecież każdemu stają prędzej czy później na życiowej ścieżce. No i nareszcie próbujemy łączyć bezpieczeństwo, zadania i rozrywkę tak, by dzieciaki nie były tym znudzone, by uczyły się nowych rzeczy i nie robiły przy tym żadnych głupot. Trudna sprawa.

bączek

Autor: VTech
Źródło: VTech

W tematyce utrzymania bezpieczeństwa może być nieco prościej, niż jeszcze parę dekad temu, kiedy nikt nie patrzył na to, czy maluchy bawią się w piaskownicy, czy na opuszczonym terenie budowy, a jeśli ktokolwiek im zwracał uwagę, to nie przez zmartwienie o zagrożenia, ale bardziej z troski o sprzęt na terenie budowy. Tak czy inaczej – kłopot jest mniejszy, mimo że odbija się to na drugiej dziedzinie rozwoju: na zapale do ruchu, naturalnej, najprostszej frajdzie z przebywania na podwórku, gdzie nie można bawić się na placach budowy.

Tak wciągnął Cię nasz tekst, że masz chęć na kolejne wątki? Żaden kłopot. Najnormalniej w świecie wejdź w hiperłącze do wpisu (http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/) i czytaj dalej.

Żeby wypośrodkować te wszystkie oczekiwania wobec najmłodszych i dać im odpowiednie warunki wzrostu, możemy korzystać z nowych osiągnięć techniki, które potrafią stymulować u dzieci niektóre zdolności.

Zabawki stoją dzisiaj na niezwykle wysokim poziomie rozwoju – zwłaszcza te, o jakich mamy pewność, że pochodzą z rzetelnych wytwórni. Dla młodych dziewczynek, które młodzi rodzice chcą nauczyć świadomości odpowiedzialności, cierpliwości i przy tym dać im konkretną dawkę zabawy, mogą sprawdzić się lalki – . Interaktywna zabawka wyglądająca niemal jak prawdziwe osoba.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (cpsens.pl/konsultacje-online.html) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

Reaguje płaczem, śmiechem, ziewa i chrapie w czasie snu. Natomiast chłopakom do pobudzenia twórczego potencjału z pewnością nadadzą się z kolei klocki Cobi, czyli kolejna interesująca produkcja, obok klocków Lego, jaka daje stworzyć sobie nieduży świat i samemu wymyślać i prowadzić losy maleńkich, klockowych bohaterów. Oczywiście wymienione przykłady odpowiednie są w momencie, gdy dzieci są w odpowiednim wieku – gdy chłopak ma już więcej lat i ma smykałkę do mechanizmów, dobrze dać mu dostęp do droższych, lecz mających znacznie więcej możliwości klocków Lego Technics.

I chłopcom, i dziewczynkom w dowolnym wieku przydadzą się do rozruszania szarych komórek gry memory, których setki wariantów da się kupić na telefon lub znaleźć w Internecie.