Pomysły na zabawy z potomkiem w mieszkaniu

Uwięziona z latoroślą w mieszkaniu z powodu złej aury, grypy lub banalnego kaszlu? Znasz to świetnie i już dygocesz na samą myśl o przymusowych dwutygodniowych wakacjach (w domku), prawda?
Okres jesienno – zimowy to jeden z tych, kiedy chcemy czy nie chcemy musimy zegnać nieco więcej czasu w domku niż w lecie.

Kiedy w lecie całe życie toczy się na rześkim powietrzu, jesienią – w czterech ścianach. I kiedy w lecie maluch sam znajdzie sobie rozrywkę z towarzyszami z osiedla, w zimie jest ciężej zaciekawić go czymś na dłużej niż dziesięć minut. Poza tym, w domku mamy okrojone pole do rozrywek.

Czy inne tego typu treści dotyczące poruszanej tutaj sprawy będą dla Ciebie użyteczne? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne omówienie (wilanow.varsovia.edu.pl/).

Nie da się jeździć przez pół dnia na hulajnodze po gabinecie. Oto zestaw rozrywek które można wykorzystać podczas zimowo-jesiennego sezonu. Zima to czas na kreatywne zabawy z dzieckiem.

kreatywne zabawy z dzieckiem

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com

Obuwie sportowe

Autor: Richard Sue
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszykujcie zestaw skarbów jesieni. Mogą być to kasztanowce, żołędzie i kolorowe listowie. Pospołu z potomkiem uczyńcie pudełko na te cenności. Liście powkładajmy między kartki ulubionej lektury, a potem bawmy się w ich poszukiwanie. Uczyńcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanów, żołędzi a także zapałek możemy w prosty sposób skonstruować rodzinę (matkę, tatę, psa i kota). To kapitalna zabawa, co najmniej tyle pamiętam z dzieciństwa. Tak sporządzone ludziki schowajcie na pamiątkę do pudełeczka, które wspólnie wykonaliście. Pomalujcie dynię. Wykreuj z pociechą niepowtarzalne arcydzieło w postaci kolorowej dyni.

Do zabawy wystarczy tylko dynia i farbki plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dni to zabawy z spożytkowaniem farbek, kredek, kartek papieru jak też plasteliny.