Własnym pociechom chcemy dać wszystko to co najlepsze

Z chwilą gdy tylko na świecie pojawi się taka mała istotka robimy wszystko, aby maluchowi nie brakowało niczego.
To wszystko wynika z miłości – bezgranicznej i bezwarunkowej. Takie maluchy rosną zatem otaczane tą miłością, która czasami okazuje się nie tylko ślepa, lecz również może przysporzyć maluszkowi wiele stresu w późniejszym czasie.

maluchy

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
zestaw

Autor: flattop341
Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe, tylko w tym ogromie uczucia do brzdąca trudno to zauważyć.

Czy spodobała Ci się interesująca treść w tym artykule? Czujesz chęć na jeszcze? W takim razie zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej innej strony.

Od samego początku przecież maluchy mają zapewnione wszystko to, czego potrzebują. Z upływem czasu staramy się dawać to, o co poproszą – bo przecież tak bardzo trudno jest odmówić własnemu maluszkowi. Z tej miłości udaje nam się bezwiednie otaczać nasze maluchy pewnego rodzaju parasolem ochronnym – i to takim nie do przebicia. Chronimy więc te niczemu niewinne maluchy przed całym złem świata. Zdecydowanie ingerujemy w zabawy dzieci kiedy tylko zauważymy, iż ktokolwiek choćby słowem uraził nasze maluchy.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy przedszkole międzynarodowe wrocław tego opisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twe wątpliwości.

Drodzy rodzice – nie tędy droga. Nawet maluchy powinni uczyć się na własnych błędach tego, iż życie to nie pasmo przyjemności, lecz również czasami i niemiłe doświadczenia. W jaki sposób mają się o tym przekonać, jeśli my nie dopuszczamy go do takich sytuacji. Pamiętajcie o tym, iż maluchy taka sielanka czeka tylko do momentu, póki nie pójdą do przedszkola. Tam są zmuszeni sobie radzić sami, a z pewnością nie będą na to gotowi, by stawić czoła przeciwnościom. Czy na tym ma się opierać uczucie rodzica, iż funduje dziecku taki stres?

skarpetki

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Należy kochać własne dzieciaczki – temu nikt nie zaprzeczy.

Niech to będzie jednakże ogromnie dojrzała miłość, wówczas wyposażymy je w to, co życiu najbardziej ważne, czyli w zdolność radzenia sobie osobiście w bardzo trudnych sytuacjach.