Wady i zalety przedłużania włosów

Bez wątpienia każda kobieta marzy o tym, żeby posiadać piękne, lśniące włosy. Piękne i zadbane włosy bardzo często są najważniejszą wizytówką człowieka. Nic więc dziwnego, iż tak dużo czasu poświęcamy właśnie pielęgnacji włosów.

militarny ludzik LEGO

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie wszystkich natura obdarzyła bujną i piękną fryzurą. Poza tym przez wszelkiego typu zabiegi włosy mogą się znacznie osłabiać.
Internet

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
biurko lekarza

Źródło: pixabay.com
Przedłużanie włosów w zakładzie fryzjerskim polega przede wszystkim na doczepianiu kosmyków włosów sztucznych lub naturalnych. Wybór odpowiedniego rodzaju włosów musi być uzgodniony z fachowcem, który stwierdzi, które rozwiązanie jest najlepsze.

Ten bardzo intrygujący post ma swoje kontynuacje na kolejnych odsłonach. Wejdź więc na hiperłącze do źródła (https://wilanow.varsovia.edu.pl/misja/) i przeglądnij je.

Nieodpowiednia konsultacja bądź samodzielny wybór włosów może skutkować, że mocno zniszczymy nasze włosy. Przed podjęciem decyzji o zabiegu doczepienia włosów, warto jest przeczytać np. w fachowych magazynach, jakie są poszczególne korzyści, jak również minusy zabiegów tego rodzaju. Profesjonalne przedłużanie włosów nie jest niekorzystne, aczkolwiek zawsze jest to stosunkowo duża ingerencja w naturalne włosy. Warto zatem zaznajomić się z wszelakimi konsekwencjami tego zabiegu.

Sposobów przedłużania czy zagęszczania włosów jest kilka. To specjalista zwykle wybiera, która metoda będzie najbardziej odpowiednia dla naszego rodzaju włosów. Ważne jest także, aby fachowiec szczegółowo zbadał jaki jest stan naszych włosów oraz podpowiedział, czy tego typu zabiegi ich nie uszkodzą za bardzo. Powinniśmy pamiętać, iż bardzo ważnym aspektem jest też właściwy wybór gramatury doczepionych włosów do faktury włosów naturalnych. Nazbyt ciężkie włosy z zapinką mogą niezwykle mocno obciążyć cebulki włosów, co w konsekwencji niekiedy prowadzi nawet do utraty włosów.
Decyzja o przedłużeniu włosów powinna być podjęta z rozważeniem wszelkich za i przeciw. Do plusów należy w głównym stopniu możliwość posiadania długich i gęstych włosów, które będą się pięknie prezentować. Zamierzeniem wielu kobiet jest posiadanie długich włosów, a nie zawsze posiadamy wystarczająco dużo cierpliwości, by czekać na to, aż same urosną.

W takich przypadkach niezawodnym rozwiązaniem jest właśnie sztuczne przedłużenie włosów. Niestety tego typu działania także mogą osłabić strukturę włosów, w związku z tym niezbędna jest ich solidna pielęgnacja.