Co warto kupić, gdy spodziewamy się dziecka? Co może być pomocne? Co może być przydatne?

Opieka nad niemowlakiem to prawdziwe wyzwanie, tym bardziej jak jest to pierwszy niemowlak w rodzinie. Trzeba pamiętać o odpowiedniej trosce, która zapewni dziecku zdrowe i szczęśliwe dorastania. Żeby tak się stało musimy pamiętać o wielu elementach, jakie sprawią, że taka opieka będzie bardzo efektywna. Spośród wielu rzeczy na uwagę zasługują na pewno otulacze dla niemowląt. Otulanie dzieci w pierwszych tygodniach życia zalecane jest przez pediatrów. To bardzo naturalna i znana od dawna metoda uspokajania maluchów.

otulacz dla niemowlaka

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com

Ścisłe owijanie zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i działa uspokajająco na płaczące noworodki. Tego rodzaju ograniczone ruchy, a oprócz tego miły dotyk materiału na skórze są dla malucha w odczuciu jak czas, gdy znajdowały się w brzuchu u mamy. Otulacze dla niemowląt pomagają dziecku w adaptacji do innych warunków, akceptacji nieograniczonej swobody ruchów. Potrafi to zmniejszyć objawy kolki u noworodków, zapewnia spokojniejszy sen. Otulone niemowlęta lepiej śpią, gdyż mają rączki w otulaczu.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź dodatkowo ten link. To naprawdę świetna treść, na której znajdziesz inne tego typu informacje!

Bardzo istotne oraz przydatne są też nianie elektroniczne. Takie urządzenie poinformuje nas, jak nasze dziecko właśnie się zbudziło i zaczęło płakać. Elektroniczna niania składa się z nadajnika oraz odbiornika. Jej działanie polega na przekazywaniu dźwięków, czyli płaczu czy gaworzenia za pomocą mikrofonu ze stacji dziecka do stacji rodzica. Często tego typu nadajnik przypomina trochę krótkofalówkę. Na rynku znaleźć można nianie, jakie posiadają tylko nadajnik, natomiast odbiornikiem jest nasz telefon.

Interesują Cię opracowane przez nas treści? Szalenie nam miło. Zapraszamy zatem na następny kluczowy artykuł (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-po-polsce/), który ukryty jest pod poniższym linkiem.

elektroniczna niania

Tego typu urządzenie działa niesamowicie inteligentnie, ponieważ zapisujemy w nadajniku po prostu numer, pod który dzwoni niania, kiedy niemowlak zaczyna płakać. Do wyboru mam dwa rodzaje takich urządzeń: analogowe jak i cyfrowe. Te pierwsze sygnał mają ciągły, przetwarzany w formie naturalnej. Sprawia to, iż czasami występują różnego typu zniekształcenia czy zakłócenia, które dość przeszkadzają w korzystaniu z tego sprzętu. W modelu cyfrowym sygnał transmitowany jest w formie cyfrowej, dlatego jak występują zniekształcenia i zakłócenia to w małym stopniu.