Jakie pieluszki obecnie kupić: tetrowe czy jednorazowe?

Jak w każdej branży, zarazem w tej przeważa obfita rywalizacja. Wytwórcy produktów dla niemowlaków prześcigają się w dostarczaniu na rynek coraz to innowacyjnych produktów. Rodzice mają coraz cięższy wybór, gdyż mogą nabyć zarówno pieluszki jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Podobnie jak jedne jak i drugie mają swe plusy. Jedne są reklamowane jako pieluchy, które mogą zaoszczędzić czas. Drugie natomiast są prezentowane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich korzystniej opłaca się zakupić?

dziecięce pieluszki ekologiczne

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluchy jednorazowe posiadają co niemiara zalet, lecz również wad. Ich plusem jest niewątpliwie to, że pozwalają rodzicom zaoszczędzić sporo czasu, gdyż nie trzeba ich prać czy prasować. Są tak zrobione, że rzeczywiście dziecko nie czuje wilgoci moczu, dlatego że jest on wchłaniany przez kolejne warstwy pieluszki i przytrzymywany w środku przez specjalnyDlatego takie pieluszki są wybierane przez wielu wychowawców. Niestety ten typ pieluch ma swoje minusy. Otóż owa jednorazowa pieluszka musi być niezwykle często zamieniana.

Masz ochotę przeczytać podobne materiały dotyczące rozważanej tu kwestii? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz przeczytaj wpis ze strony (http://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/).

Nie może być tak, że jest wymieniana dopiero wtedy, gdy czuć nieprzyjemny zapach. Trzeba ją wymieniać nawet kilkanaście razy dziennie. W przeciwnym wypadku może ona być przyczyną odparzenia skóry dziecka, ponieważ mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluchy. To powoduje, że cena zakupu tych pieluszek w skali miesiąca przekracza 200 zł.

Odpowiednie dla dzieci pieluszki tetrowe są bez wątpienia o wiele tańsze, ponieważ ich koszt używania wynosi niecałe 100 zł w skali miesiąca. Dlaczego tak jest? Otóż ten gatunek pieluchy może być wielokrotnie wykorzystywany. Można go wyprać i wyprasować.

Żywo pasjonuje Cię podnoszona w tym artykule problematyka? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten link i zdobądź cenne info (https://www.reklamywiktor.pl/oferta/oklejanie-samochodow.html).

A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To również gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę niemowlaka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla dziecka, lecz nie dają takiego komfortu jak jednorazówki. Dziecko w nich czuje wilgoć moczu. Nie musi to być jednak wada, ponieważ dziecko samoczynnie zgłasza zaistniałą sytuację. Natomiast w pieluszkach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pieluszce. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu niemowlaka.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,