Czapeczka – dlaczego należy zakładać ją bobasom?

Pojawienie się na świecie małego człowieka przynosi mnóstwo zmian. Najważniejsze stają się potrzeby malucha.

Czapeczka niemowlęca

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

rodzice nierzadko zrobią wszystko, ażeby zapewnić swej pociesze to, co najlepsze.
Czapeczki niemowlęce od lat są tematem gorących dyskusji babć i mam, stając się bardzo często międzypokoleniową kością niezgody. Parafrazując słynny hamletowski cytat można skonstatować: kupować czy nie – oto jest pytanie. Rozstrzygnięcie owego dylematu bez wątpienia nie jest łatwe. Więcej przemawia jednakże za tym, by mieć je w zanadrzu. Czemu? Pamiętajmy, iż dziecko w pierwszych miesiącach życia traci ciepło cztery razy szybciej niż dorosły. Maluszek nie ma jeszcze w pełni ukształtowanego systemu termoregulacji.

Wejdź na ten link i zobacz więcej nursery wroclaw bardziej precyzyjnych danych dotyczących prezentowanego tutaj tekstu. Niewątpliwie jest on niezwykle ekscytujący.

Dopiero uczy się utrzymywać stałą temperaturę swego ciała. Dodatkowo, jest nader wrażliwy na przewiewy a także rozmaite infekcje. Kompletując szafę niemowlaka trzeba bezwzględnie zaopatrzyć się w czapki dziecięce zimowe ( więcej znajdziesz na www), zwłaszcza teraz, kiedy aura za oknem daje nam się we znaki, a na dworze robi się coraz zimniej.

W okresie jesienno-zimowym nakrycie głowy staje się niezbywalnym „elementem” każdego spaceru – bez względu na to czy trwa on parę czy kilkanaście. Czapka powinna dobrze przylegać do ciała naszej pociechy.

Omawiany temat Cię zafascynował? Więc odwiedź stronę (wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu interesujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Osłonka na uszka oraz wiązanie pod brodą też bardzo się przydadzą.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,