W jaki sposób j. chiński różni się od j. polskiego?

Niewiele osób wie, że język chiński jest uznawany za niezwykle złożony. W rzeczywistości jednak język ten po prostu niezwykle różni się od znanych przez nas języków wykorzystywanych na terenie Europy.
Jeżeli będziemy chcieli uczyć się j.

ceny
chińskiego, musimy najpierw wybrać, który z dużej ilości dialektów wykorzystywanych w Chinach nas w najwyższym stopniu zainteresował.

Nasz aktualny artykuł zafascynował Cię aż tak, że masz chęć na kolejne? Niezwykle nas to ucieszyło. W takim razie kliknij w poniższy link.

Język chiński, zatem język Hanów, zatem język i pismo używane w Państwie Środka, to w praktyce zbiór języków, które mają swe wspólne korzenie. W Państwie Środka funkcjonuje bardzo dużo dialektów a ich duża liczba bardzo utrudnia komunikację między mieszkańcami odległych od siebie stron Kraju Środka. W 1956 roku wprowadzono zatem oficjalną odmianę j. chińskiego, która nazywana jest putonghua. Należy do dialektów mandaryńskich i jest oparty na dialekcie pekińskim. To obecnie tego języka oficjalnego (nazywanego j. chińskim oficjalnym czy j. mandaryńskim lub typowym j. chińskim), naucza się dzisiaj w szkołach. Poza tym to aktualnie ten język usłyszymy w chińskich mediach.

chiński wrocław

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o obcokrajowców, to najczęściej uczą się właśnie putonghua i duża ilość osób nazywa go po prostu językiem chińskim. Jeśli Ciebie także interesuje język chiński Wrocław jest miejscem, w którym mógłbyś się go efektywnie uczyć. Język ten to język analityczny, czyli nie posiada jakiejkolwiek odmiany wyrazów. Najistotniejszą rolę pełni natomiast składnia. Nie tak jak jest w j. polskim, w j. mandaryńskim szyk zdania może całkiem odmienić jego sens.

W chińskim w zasadzie nie pojawiają się żadne rodzaje, czasy, liczby czy też przypadki. Dlatego też do nauki j. chińskiego nie potrzebujemy tabeli rodzajów, należy jednak przykładać znaczny nacisk na uczenie się konstrukcji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,