Jakie dzieci mogą liczyć na miejsce w przedszkolu?

W tym roku nabór do przedszkoli odbędzie się w maju. Na początku należy złożyć wniosek razem z formularzami, jakie potwierdzają, że dziecko spełnia wymagane kryteria.
Następnie sprawdzić trzeba wyniki kwalifikacji do przedszkola.

malowanie

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com

Od obecnego roku polskie obywatelstwo polskie przez małżeństwo każe przyjąć w regionie zamieszkania wszystkie chętne dzieciaki w wieku 3-6 lat. Dowolne dziecko zagwarantowane ma mieć miejsce w przedszkolu w odległości od miejsca zamieszkiwania maksymalnie o trzy kilometry. Jeżeli odległość ta będzie większa, gmina będzie zmuszona zapłacić za dojazdy rodzicom. Trzeba przypomnieć, że zniesiony został obowiązek szkolny dla sześciolatków. Dzieciaki zostają więc w przedszkolach. W związku z likwidacją gimnazjów, jest konieczność stworzenia nowej sieci szkół. Potrzebne także jest przekształcenie mnóstwa placówek. Po zatwierdzeniu sieci szkół będzie wiadome jak dużo uda się wygospodarować miejsc w przedszkolach. Będzie to mieć wpływ na ilość miejsc dla 3 -latków w przedszkolach. Jeżeli zabraknie miejsca w przedszkolach powszechnych, to gmina będzie musiała dofinansować prywatne przedszkola, które wtedy zorganizują brakujące stanowiska dla przedszkolaków. Jeśli interesuje Cię rekrutacja do przedszkola Wrocław 2018, śledź wszystkie ogłoszenia, żeby nic nie umknęło twojej uwadze.
Punkty dostaną dzieci, których obydwoje opiekunowie pracują albo prowadzą rolne gospodarstwo lub swą firmę. Trochę mniejszą ilość punktów dostanie dziecko, którego tylko jeden opiekun pracuje. Dziecko, jakie ma rodzeństwo, chodzące do tego samego przedszkola albo szkoły.

Niezależnie od kryteriów punktowych na miejsce w przedszkolu mogą liczyć w pierwszej kolejności dzieciaki z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne albo które mają opiekuna niepełnosprawnego. Także na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję dzieci wychowywane samotnie przez ojca albo matkę. Również na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję dzieci z rodzin zastępczych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,