W jaki sposób rozwija się przedsiębiorstwo LEGO.

Ci , którzy przyszli na świat w latach ’80 XX w, na pewno mają w pamięci czasy, w jakich zestawy lego i inne ekskluzywne zabawki dla chłopców były możliwe do kupienia jedynie w Pewexach albo za granicą. Każdy z nas marzył o tym, aby rodzina mieszkająca w zachodniej Europie wysłała na urodziny nowy zestaw zabawek od Lego.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Od tego czasu inżynierowie Lego starają się zadziwiać dzieci coraz to nowszyymi typami klocków czy ludzików. Typy klocków jesteśmy w stanie rozdzielić na dwa nurty: klocki klasyczne oraz klocki lego technics. O ile klasyki są zapewne każdemu bardzo dobrze znane i nie potrzeba tutaj komentarza, to chciałabym powiedzieć kilkanaście zdań o Technics.

Każde maleństwo uczy się poprzez naśladowanie rodziców.ten portal (dalej)O ile pragnienie zostania kierowcą zazwyczaj odnosi się małych mężczyzn, to dziewczynki naśladując mamę, częściej odnajdują się w roli gospodyni domowej. Ogromną frajdę przy tym, sprawi im zabawa w domowe obowiązki. Dla dziewczynek świetnym podarunkiem będą więc mebelki dla dzieci, oraz zabawki typu mała kuchenka do gotowania.

Wygląda na to, że zabawki które kosztują mniej, sprowadzane z Chin lub innych krajów, gdzie łamane są normy produkcji, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na niskie koszty, stanowią spore zagrożenie dla naszych dzieci. Nie spełniają standardów, które obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej, nie tylko ze względu na wytrzymałość, niebezpieczeństwo skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład , z którego są wykonane. Czasem zdarzało się, że zabawki z Chin zostały przypadkowo napromieniowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Bez względu na płeć, malucha ucieszą klocki. Ze względu na to,że są produkowane w rozmaitych odmianach, bez problemu znajdziemy te, które sprawią największą przyjemność dziecku, któremu chcemy wybrać podarunek. W najbardziej utożsamianej z klockami firmie LEGO, interesującą propozycją kierowaną do dziewczynek są klocki lego friends – które pomimo pozornie innej kategorii – są konkurencyjne dla lalek barbie. Produkowane w pięknych kolorach, dostępne są w zestawie z domem, samochodem, a nawet gabinetem weterynaryjnym – dodatkowe info.