Jeżeli jesteś młodym wychowawcą w przedszkolu, lub posiadasz dziecko, które chodzi do placówki pedagogicznej, powinieneś zasięgnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Kiedy zbliża się czas Bożego Narodzenia, ogromną wesołość z oczekiwania i przygotowań do świąt czują najmłodsze dzieciaki. W takim czasie piszą listę życzeń do św. Mikołaja, mają nadzieję na worek prezentów, a ich najpoważniejszym powodem do niepokoju jest to, czy zapracowały i były posłuszne przez cały rok. Wielkim przedsięwzięciem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowane świąteczne przyjęcie z okazji dnia św. Mikołaja wypada często sporo dni przed Bożym Narodzeniem. Rozpoczyna się moment kolędowania, przygotowań. Zaproszeni zostają rodzice, babcia i dziadek i znajomi.

Podobają Ci się notki zawarte w tym tekście? Zatem czytaj raport (http://www.super-edu.pl/korepetycje/historia/warszawa), który umieściliśmy na kolejnej stronie. W nim znajdziesz więcej detali.

Popołudnie z rówieśnikami w nieco innej sposobności, jak zwyczajny dzień powszechny powoduje, iż dzieci są zaskakująco pobudzone, rozradowane. Mali wraz z opiekunami dużo wcześniej szykują bożonarodzeniowe występy dla zaproszonych, uczą się wierszyków, piosenek, tańców. Robienie czegokolwiek ważnego w grupach ma pozytywny wpływ na wspólną integrację, nie wyłącznie między uczniami przedszkola, ale także w stosunkach z opiekunami i dorosłymi (przeczytaj tutaj). To znakomita okazja, żeby w natłoku powszechnych zobowiązań, przeżyć kilka chwil z bliskimi, pośród innych.

mikołaj

Autor: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com

Familia ma niespotykaną sposobność do ujrzenia własnego dziecka w całkiem nowej kreacji, podczas przedstawień publicznych. Otrzymują następny pretekst do szczęścia. Te popołudnia przybliżają rodziców do własnych pociech. Na tych zgrupowaniach, osoby biorące odpowiedzialność za zaaranżowanie, przeważnie zapewniają pyszny posiłek, ciepłe picie. Jest to dobra okazja, do zaprezentowania owocnej edukacji z dziećmi, toteż często robi się kiermasze lub wernisaże, na których ukazuje się prace artystyczne przedszkolaków, sprzedaje dekoracje bożonarodzeniowe. Kluczowym celem popołudnia jest spotkanie ze świętym Mikołajem, w trakcie którego rozdaje się prezenty – więcej tutaj. Dopełniającym elementem, którym charakteryzuje się Mikołaj (sprawdzony strój Świętego Mikołaja) w przedszkolu, jest wzajemne podzielenie opłatkiem i głośne kolędowanie.

Mikołaj w przedszkolu,to radosne spotkanie w roku, panuje miły i przytulny klimat, a wesołe popołudnie integruje tych małych i starszych i spowoduje, że każdy poczuje się lepszy.