Jaką kuchenkę kupić jeśli cenimy sobie wygodę i oszczędność?

Dziś kuchnie mogłyby być zasilane energią elektryczną, gazem lub prądem i gazem jednocześnie. Kuchnie te mają różne funkcje piekarnika i płyty grzewczej.
Kuchenka gazowa jest najtańsza, gdyż przygotowywanie posiłków na gazie należy do najtańszych.

Musimy pamiętać o tym, że wciąż gaz ziemny oraz gaz płynny są tańsze od energii elektrycznej. Minusem kuchenek gazowych jest zapach gazu, który odczuwamy w powietrzu. Garnki w czasie gotowania na gazie niezwykle szybko się brudzą i mogłyby przypalić się od środka. W obecnych czasach instalacje gazowe w kuchniach są dosyć bezpieczne, lecz należy pamiętać o przeglądach instalacji oraz o zlikwidowaniu ewentualnych nieszczelności. Kuchenka gazowa nie może stać zbyt blisko okna, gdyż wiatr, który zdmuchnie płomień sprawi, że gaz rozpocznie się ulatniać. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu kuchenki gazowej, to fundamentem jest właściwa wentylacja. Nie wystarczy tu jedynie montaż okapu, lecz powinien być również zamontowany co najmniej jeden kanał grawitacyjnej wentylacji.
kuchenka

Autor: Tyler Sichelski
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchence gazowo-elektrycznej płyta grzewcza jest zasilana gazem a piekarnik prądem. W piekarniku elektrycznym temperatura rozkłada się równo. Piekarnik elektryczny można również wykorzystać do przygotowywania różnorodnych potraw. Jest możliwość jednoczesnego działania grzałki dolnej oraz górnej lub tylko jednej z nich.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na frapujący Cię dział. Wejdź do kolejnego tekstu oraz czytaj wpis hotele z basenem mazury.

Płyta indukcyjna jest w najwyższym stopniu wydajnym energetycznym wyjściem. Nagrzewa się ona bardzo szybko. Do gotowania na indukcyjnej płycie są potrzebne jednak specjalne garnki. Garnki tego typu kosztują ok. kilkuset złotych. Do gotowania na płycie indukcyjnej możemy używać wszystkich garnków, które wyprodukowane są z metalu ferromagnetycznego zatem metalu, który ulega namagnesowaniu.

Naczynia do gotowania na płycie indukcyjnej dużo wolniej niszczą się oraz są eleganckie a również łatwe w konserwacji. płyty indukcyjne są zaopatrzone w czujniki, które włączają płytę dopiero w takiej sytuacji, gdy na kuchence postawimy garnek. Kuchenki indukcyjne są zalecane osobom, które cenią sobie oszczędność i wygodę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,