Co powinieneś wiedzieć meblując pokój dziecka

Nasze latorośle rozwijają się i zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Toteż nie zapominajmy, iż dziecięcy pokój powinien być w taki sposób zaprojektowany, by pobudzał wyobraźnię dzieci i pomagał im odkrywać świat. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym domu?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Kluczowym elementem dziecięcego pokoju są właściwe meble. Zwróćmy uwagę na ich jakość. Dobrze zaprojektowane, z całą pewnością nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, natomiast odpowiednio dopasowane, neutralne kolory umożliwią ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i nieco późniejszym.Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci (), ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być harmonijna. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Mając to na uwadze należy przyjąć, iż każde dziecko jest inne.

Ten odnośnik do serwisu bawialnia w zakopanem kieruje do niesamowicie ciekawej strony, która ma równie interesujące dane na opisywany temat.

Jedno jest wesołe, radosne, bezustannie promienieje radością. Drugie, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Dlatego planując królestwo malucha należy w pierwszej kolejności zastanowić się w którym kolorze będzie mu się najmilej pomieszkiwało.

Autor: Fly My Butterfly

Bez wątpienia najbezpieczniejsze okażą się jasne, rozmyte barwy ścian, kolory w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które wprowadzą harmonię oraz przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą kształtujący się właśnie styl dziecka i przeniosą go w świat fantazji. W sklepach internetowych spotkamy bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od ciekawego oświetlenia, zasłon, narzut na łóżka po interesujące gadżety.
Nim jednak przejdziemy do działania, dobrze jest obejrzeć przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Dobrze jest zrobić to z samymi zainteresowanymi. To najznakomitsi dekoratorzy wnętrz!
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,