Wyprawka dla malucha

Każda mama, po powrocie z maleństwem ze szpitala z wielką ufnością przyjmuje różne ”gadżety” dzięki, którym ułatwi sobie pierwsze karmienia.

Niewątpliwie, z biegiem czasu mamy wypracowują sobie własną technikę karmienia, mimo to w pierwszych dniach życia dziecka, niezwykle niezbędnym narzędziem przy karmieniu dziecka piersią może stać się specjalna poduszka ułatwiająca karmienie piersią, zwana popularnie rogalem. Proces karmienia w niewygodnej pozycji może nie tylko wywołać złe samopoczucie u mamy, ale również zwiększa prawdopodobieństwo tego, że maluch będzie jadł z przerwami połykając pęcherzyki powietrza, które są powodem zaburzeń przewodu pokarmowego.

Lateksowa poduszka profilowana

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Poduszka do karmienia Cebuszka, może okazać się istotnym gadżetem, jaki wskazane jest nabyć już w zaawansowanej ciąży. Wtedy może służyć przyszłej mamie do przybierania wygodnej pozycji w trakcie snu czy chwili relaksu. Poduszki do karmienia dbają o odpowiednie ułożenie ciała pociechy zarówno w trakcie ssania piersi, jak i picia z butelki, odciążając plecy(zobacz terapia miednicy) mamy. Poza tym znajdują także zastosowanie jako zabezpieczenie dziecka w czasie snu. Akcję „usypianie”, jeżeli o niej mowa – powinniśmy zainicjować na pół godziny przed udaniem się do kąpieli. Ściszmy telewizor, zrezygnujmy z głośnych sprzętów gospodarstwa domowego a także zabawek wydających dźwięki. Nie za ciepło, nie za długo, nie za ciekawie – te zasady opiekunowie muszą wziąć sobie do serca i stosować w trakcie kąpieli, ponieważ od tego, co dzieje się w wanience, zależy, jak szybko malec zaśnie. Wanienka dla dziecka Cebababy musi spełniać najwyższe wymogi bezpieczeństwa, to podstawowa kwestia, brana pod uwagę w trakcie jej kupna.

Barwy, gabaryty zależą wyłącznie od naszych upodobań. Czas kąpieli zagwarantuje maluchom spokojne sny. A mama z tatą, aby usłyszeć spokojny, miarowy oddech swego dziecka mogą zdecydować się na nabycie niani elektronicznej. Gdyż właśnie po to – by umożliwić rodzicom absolutny spokój ducha i pozwolić im na chwilę wytchnienia podczas, gdy ich pociecha słodko śpi, powstało to niepozorne, acz bardzo pożyteczne urządzenie.

Więcej na