O rozwój intelektualny, ale też i manualny dziecka trzeba zacząć troszczyć się jak najszybciej

To, co zrobimy dla malucha w najwcześniejszych latach, na pewno dostarczy wiele korzyści w późniejszym czasie. Należy zatem w tych najwcześniejszych latach zrobić wszystko co w naszej mocy, gdyż okres tak szybkiego wzrostu i rozwoju nigdy już się nie powtórzy.
To jasne z reguły rozpoczynamy od zabawek edukacyjnych, a takie można kupić już nawet dla niemowlęcia.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkiego rodzaju pozytywki lub karuzele nad łóżeczko wspaniale ćwiczą u takiego dziecka zmysł obserwacji i słuch. Potem, gdy maluch podrośnie mamy jeszcze większe pole do popisu.

Nie ma co zwlekać, takie niezwykłe okazje należy szybko wykorzystywać, więc nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Zabawek edukacyjnych odpowiednich do każdego jednego wieku jest bardzo dużo, lecz naprawdę można nie brać ich pod uwagę, nie marnując przy tym szans na doskonały rozwój malucha. By rozwijać kreatywne myślenie , czytajmy dziecku najczęściej jak się da . Do dnia dzisiejszego nie ma lepszej metody na wspieranie rozwoju intelektualnego malucha. Rozwój manualny? Przez wieki nic w tej kwestii nie uległo zmianie. Żadna inna rzecz tak dobrze nie wyćwiczy maluszkowi rączki jak wykorzystywana od zawsze kolorowanka. Rzeczywiście nie okazują się konieczne drogie zabawki mające poprawiać sprawność manualną, gdyż właśnie kredki i kolorowanka w tym momencie absolutnie wystarczą. Należy więc jak najszybciej zaopatrzyć dziecko w taki zestaw, a nim rozpocznie edukację, dobry chwyt narzędzia pisarskiego będzie miał wyćwiczony, a sprawność manualna zdecydowani wzrośnie.

Czasem warto powrócić do dawniejszych sprawdzonych sposobów. Nam one wyszły na korzyść, więc naszym pociechom niewątpliwie także wyjdą jedynie na korzyść. Na nowoczesne zabawki mają jeszcze czas.