Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka

Rodzice, którzy spodziewają się narodzin pierwszego dziecka dość często nie wiedzą, co powinno się znaleźć w wyprawce. W dużym stopniu więc chętnie przyda im się nasza podpowiedź. Szykując się do narodzenia dzieciaczka już na dużo dni przed datą porodu przyszłe mamy chcą w szybkim tempie zgromadzić określoną wyprawkę. Najczęściej jednak nie do końca mają świadomość, co musi się w niej znaleźć.

wyprawka

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Na pewno więc chętnie się tego wszystkiego dowiedzą. Gromadząc wyprawkę na pewno trzeba kupić ubranka i kosmetyki. Wśród ubranek niezbędne będą minimum dwa sweterki, cienkie czapeczki i koszulki. Jeśli data dziecka w okresie lata warto zakupić rampersy. Chętnie kupowane rampersy są dość dobre, bez kłopotu można je założyć i zdjąć – .

Nie czekaj – naciśnij ten link spa mikołajki i raduj się opublikowanymi tam nowymi artykułami. Z pewnością pogłębią one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Śpioszki dla niemowląt to oczywiście konieczne elementy wyprawki. Śpioszki dla niemowląt przydadzą się mimo wszystko wtedy, kiedy dzieciak trochę podrośnie. Kiedy maluch przyjdzie na świat jesienią lub zimą będziemy potrzebowali także czapki, rękawiczek i kombinezonu. Dopełnieniem wyprawki dla maluszka są kosmetyki konieczne do zadbania o ciało malucha. Koniecznie powinniśmy pamiętać o dokupieniu delikatnego płynu do wykąpania, nawilżanych chusteczek i myjki. Pośród dodatków do pielęgnacji malucha powinny odnaleźć się także nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, delikatna szczoteczka do włosów i ręczniki kąpielowe. Zaopatrzmy się również oliwkę, puder lub krem który będzie zapobiegał powstawaniu odparzeń. Kosmetyki i ciuszki to nie wszystkie rzeczy, których będziemy potrzebowali już od pierwszych dni życia dziecka.

butelki dla dzieci

Autor: essie
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego dodatkowo można pamiętać o zakupie wanienki do kąpania (warto kupić taką na stelażu) oraz przewijaka. Smoczki i butelki ze smoczkami to również dane akcesoria. Ile butelek należy zakupić zależy od tego, czy maluch będzie żywiony piersią czy mlekiem z butelki. Od samego początku więc wystarczające będą dwie, w razie konieczności zawsze możemy kupić ich więcej. Maluch będzie potrzebował też łóżeczka. Wybierając się na zakupy należy mieć na uwadze, że maluchy niezwykle błyskawicznie rosną. Cztery pary śpioszków na początek w zupełności będą nam wystarczały. W sklepach z artykułami dla dzieciaków najczęściej można spotkać elektroniczną nianię.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,