Wyprawka dla bobasa – lista obowiązkowa

Kompletując wyprawkę dla oseska, nie daj się porwać szałowi zakupów! Uważnie dobieraj rzeczy, by po porodzie nie okazało się, że brakuje ci czegoś istotnego.
Przeczytaj, co koniecznie musimy mieć między innymi do snu, do karmienia a także na spacerek z maluchem – na różne pory roku.

Kupowanie wyprawki dla dzidziusia warto zacząć już w 7.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie frapujący, to koniecznie kliknij tutaj i przeczytaj tamto opracowanie (krakenchairs.com/) – tam również odnajdziesz wiele godnych uwagi informacji.

miesiącu ciąży – w taki sposób, byś nawet w wypadku przedwczesnego urodzenia była gotowa na pojawienie się potomka. Nie nabywaj jednakże nadto wielu przedmiotów – niemowlak już po pierwszym miesiącu może wyrosnąć z odzień w rozmiarze 62 cm.

ubranka dla niemowląt

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Bazą wyprawki niemowlęcej są oczywiście ubranka dla niemowląt – kupuj tylko te z naturalnych surowców (bawełny albo flaneli). Warto je parę razy przeprać, ażeby je zmiękczyć i by wypłukać z nich chemiczne substraty, jakimi są nasączane ciuchy przez producentów. Kupując ubranka dla niemowląt, zwracaj uwagę, czy nie mają np. guziczków na plecach, zatrzasków a również, czy rozpinają się na całej długości. Już niebawem przekonasz się, iż te drobiazgi są niezmiernie istotne! Kupuj najprostsze modele – bez falban, ozdobnych aplikacji etc. Przy temperaturze wynoszącej 20°C dzieciątko powinno mieć na sobie śpiochy albo body i kaftanik z długim rękawkiem. Dla osłony przed wiatrem oraz słońcem można założyć cienką bawełnianą czapeczkę (w mieszkaniu czapeczka nie jest potrzebna). Do okrycia starczy cienki koc. Łóżko, materac, podgrzewacz itp.

spokojnie możemy kupić bez wychodzenia z domu, ponieważ w tym przypadku, wyrób ma wyglądać tak samo jak na zdjęciu oraz spełniać określone normy jakości.