Czy nasze dzieci powinny oglądać telewizję?

Wychowanie to bardzo ciężki temat. Każdy rodzic ma indywidualną wizję na tego typu temat. Wszyscy też boimy się tego momentu, kiedy nasz maluch się urodzi i to my będziemy musieli powiedzieć mu, jak żyć. Niekiedy popełnimy błąd, ale jest to na stałe wpisane w wychowanie. Nikt nie jest idealny i dlatego czasami spotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce sporo ostrych zakrętów.

Z pewnością każdy opiekun zastanawia się, czy pozwolić naszemu dziecku oglądać telewizję? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że we współczesnym świecie nie możemy odizolować naszych dzieci od wszelkich nowinek techniki. To dobrze, bo współczesne wynalazki są po to, aby uprościć nam życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną poważnych uzależnień lub schorzeń na tle nerwowym.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Ale wystarczy właściwie wziąć się za to i nie będziemy mieli do czynienia z takimi kłopotami. Po pierwsze, nasze dziecko musi rozumieć, do czego służy telewizor. Jeżeli wytłumaczymy mu, po co go oglądamy, dziecko nie powinno całymi godzinami psuć wzroku przed grającym pudłem. Naszym starszym latoroślom udowodnijmy, że program tv posiada w ofercie dużo ciekawych propozycji, takich jak programy przyrodnicze, czy historyczne, a także dużo wspaniałych filmów.

Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi dziećmi. Czasem, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci bajkach mogą się wydarzyć sytuacje, które zatrwożą naszego malucha. Musimy być wtedy blisko i wytłumaczyć mu wszystko. Pamiętajmy, że dzieciaki zazwyczaj idą w ślady dorosłych.

Potrzebna będzie Ci istotna treść na ten temat? Szczegółowych postów poszukaj na naszej następnej stronie. Miłej lektury!

Jeśli my zbyt długo przesiadujemy przed telewizorem, to nasze pociechy zaczną robić to samo.

Dlatego my także mądrze korzystajmy z tego niezwykłego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieci na wspólne oglądanie programów informacyjnych lub filmów dokumentalnych. Potem możemy z nimi porozmawiać na poruszane tam tematy. Ale równocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, przyjemniejsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.moje źródła (Angelka Photography