Na dworze pada? Najlepiej spędź ten czas wraz z bliskimi! w jaki sposób? Przy dobrej grze!

W obecnych czasach zabawy z rodziną, takie jak granie w gry planszowe w trwania paskudnej pogody wydaje się, że odrobinę „odeszły w cień” co jest spowodowane ukazaniem się takiego typu gadżetów jak choćby komputery, tablety, komórki, a także ich bardziej zaawansowanych wersji, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz to bardziej znane smartwatche.

Jak się jednak okazuje, wiele dzieci wcale nie chce jak większość rozmyśla „siedzieć z nosem w monitorze”, a jedynie bardziej rodzinnie spędzać swój czas. Napomknięte powyżej gry planszowe są idealnym wyjściem dla nie tylko tego dziecka, ale również jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
W danej chwili panuje tak nazywana „era komputera” – poprzez co wielu spośród nas, szczególnie dzieci, które to się w niej narodziły – po zapominali, iż nadal istnieje coś takiego jak świat „Zewnętrzny” lub jest w taki sposób wychowywany, iż tablet czy laptop jest to jego najlepszy „kumpel”. Dość sporo rodziców, z powodu zazwyczaj braku czasu, daje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet lub telefon, na którym ono „zajmuje się sobą”. Niestety jak pokazało już dość dużo badań, takie „zajmowanie się sobą” coraz częściej powoduje u coraz to młodszych dzieci uzależnienie od komputera albo powoduje, iż dziecko zamiast bawić się, szuka „rozrywek” w sieci internetowej, gdzie nie wiadomo, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, by dziecko „nie zamknęło się w sobie”, jest tak naprawdę spędzanie z nim czasu, chociażby grając z nim w gry, które to będą rozwijać jego imaginację, uczyć wiele ciekawych rzecz, a ponad wszystko – spowodują, iż my sami poświecimy swojemu dzieciakowi należną mu uwagę.http://www.angelka.pl/ (zobacz Fotograf)Dobrze wybrane gry planszowe sprawią przyjemność nie tylko dziecku, ale również nam, odbudowując przy okazji dobre relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem.