W jaki sposób wybierać właściwego fotografa do sesji z noworodkiem?

Wszyscy wiemy, jak bardzo przelotne są chwile. Zwłaszcza te, które tyczą się bardzo małych dzieci. Dla rodziców takich dzieci czas płynie niezwykle prędko, i żeby go w jakiś sposób wstrzymać, często decydują się na wykonywanie zdjęć.
Obecnie istnieje nawet specjalna gałąź fotografii, która specjalizuje się w profesjonalnym robieniu sesji zdjęciowych noworodków.

Rodzice mogą potem pokazywać takie fotografie wszystkim swoim znajomym czy też członkom rodziny. Jednak aby takie zdjęcia były niecodzienne oraz ukazywały jak słodki mógłby być bobas, muszą być robione w profesjonalny sposób. Dlatego też nim wybierzemy fotografa, musimy możliwie starannie obejrzeć jego portfolio, aby dowiedzieć się, jak duże ma on doświadczenie. Niezwykle ważny jest także jego charakter, zatem usposobienie. Jeśli interesuje Cię fotograf jest miejscem, w którym działają tacy właśnie specjaliści. Jeżeli fotograf nie okaże się uprzejmy, to oglądanie tak rozczulających fotografii w każdym wypadku będzie również budzić niemiłe wspomnienia. Jeżeli jednak już pierwsza rozmowa, np. przez telefon będzie przebiegać w miłej atmosferze, a Ty będziesz mieć odczucie, że znasz tego fotografa już od wielu lat, to z pewnością potem będzie jeszcze korzystniej.
dziecko

Autor: Benjamin Vander Steen
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu specjalista będzie umiał Cię uspokoić, czy też nawet ośmielić. Pokaże Ci, w jaki sposób prezentują się fotografie stylizowane, a jak naturalne. Nastrój, jaki ma być zachowany na zdjęciach jest sprawą niezwykle ważną, ale także indywidualną. Tego typu zdjęcia mogłyby rozczulać, czy nawet śmieszyć. Nasze dziecko może mieć na głowie jakąś śmieszną czapeczkę albo choćby dosyć duże słuchawki.

Jednak poza ideą liczy się także techniczna jakość zdjęć i ich późniejszy retusz. W przypadku fotografii noworodkowej tego typu czynności powinny być bardzo delikatne. Przecież nie chcemy, aby dziecko przypominało lalkę.