Czy należałoby wykonać sesję noworodkową i jak się do takiej sesji przygotować?

Jedni podchodzą do takiej sesji z dystansem, inni traktują ją jak trend. Obecnie noworodkowa fotografia jest w większym stopniu modna niż parę lat wstecz.
Kilka lat wstecz, takie sesje nie były tak znane jak teraz.

Obecnie taka fotografia jest niezwykle popularna, ponieważ wszyscy opiekunowie chcą posiadać piękne zdjęcia swojego maleństwa. Rodzice decydując się na taką sesję, muszą zwrócić wyjątkową uwagę na doświadczenie fotografika. Gdy jesteśmy w ciąży oraz szukamy najlepszej położnej, wózka czy też fotelika, to wówczas powinniśmy także znaleźć dobrego fotografa. Zazwyczaj rodzice takiego fotografa wybierają z przypadku oraz nie przywiązują dużej wagi do faktu, kim jest fotograf, z którym będą współpracować. Oboje opiekunowie powinni chcieć być na takiej sesji. W czasie sesji nie powinno być za wiele ludzi. Wystarczyłaby w zupełności obecność opiekunów oraz rodzeństwa. Jeśli interesuje Was fotograf jest miastem, gdzie odnajdziecie doświadczonego fotografika.
fotografia noworodkowa warszawa

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Sesja tego typu przeważnie może potrwać do trzech godzin. Jeśli w czasie sesji odbywa się dłuższe karmienie albo wykonywana jest większa ilość zdjęć, to może zająć 4 godziny. Zdjęcia są wykonywane w studiu, jakie jest jasne i bez trudu je ogrzać. Jest tam właściwe światło. Pod ręką są wszystkie dodatki. Jednak jeśli rodzice tego wymagają, fotograf może również pojechać do domu. Wszelkie kocyki, ubranka czy opaski gwarantuje fotograf. Podczas sesji fotograficznej noworodek jest układany na płaskiej powierzchni.

Maluszki są kładzione na pledach, które nie podrażniają skóry dziecka. Sesja noworodkowa musi być przyjemna zarówno dla opiekunów jak i samego maluszka. Najważniejsze jest to, żeby nie robić zdjęć na siłę.