Śpiwory z przyjemnych materiałów

Świadomość pewnego i zdrowego spania malucha to dla każdego rodzica najistotniejsza sprawa. Każdy niemowlak, niezależnie od pory roku wymaga ciepła i otulania nie wyłącznie przez rodziców. Niemowlęta otula się w rożek, otulaczek, kocyk, lub większą pieluszkę sporządzając coś w typie kokonu. Rożek jest pierwszym i najbliższym przyjacielem malucha. Noworodek obcuje z nim wprost, dotykając w szczególności buzią i pozostałymi nieokrytymi fragmentami ciałka.

zadowoloone dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym winien być wykonany z surowców delikatnych dla skóry dziecka. Dzianiny futerkowe spożytkowane do wyrobów, powinny spełniać standardy artykułów dopuszczonych dla najmłodszych. Rożek będzie również dość często prany, dlatego użyte do jego uszycia towary winny być stosownie trwałe. Grubość rożka powinna być przystosowana do pory roku. Ocieplenie rożka powinno być tak zoptymalizowane, aby maluch ani się w nim nie przegrzewał, ani nie wyziębiał. Wielu rodziców preferuje śpiwory dla dzieci, gdyż zapobiegają one odkrywaniu się nocą, a również zapewniają utrzymanie należytej ciepłoty. Takie malutkie śpiworki przeznaczone są specjalnie dla noworodków.

Śpiwór zakłada się dziecku jak ubranko, dzięki czemu maluch nie odkryje się i nie ulegnie wychłodzeniu. Śpiwór musi być stosownie dopasowany do wieku malucha, tak aby otwór na wysokości szyi nie był nazbyt duży. Część tylna śpiwora nie powinna mieć szewków, gumek ani żadnych materiałowych dysproporcji. To dotyczy również części wewnętrznej śpiwora. Śpiwory dla dzieci posiadają ukształtowanie gruszki, który przynosi dużą powierzchnię dla nóżek, a brak rękawków zapobiega nadmiernemu przegrzaniu się maluszka .www.iltex.pl/produkty/dla-dzieci błyskawiczny na całej rozciągłości ułatwia wyjmowanie noworodka, czy przewijanie w nocy. W chłodniejszych mieszkaniach sprawdzą się śpiwory welurowe, trochę ocieplane, zaś ogromną wziętością cieszą się śpiworki bawełniane. Na rynku wybór śpiworów przyprawia o ból głowy. Zakup właściwego wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Właściwie każdy śpiwór uszyty jest z myślą o fizycznych warunkach. Jego krój, wypełnienie i materiał należy dobrać do indywidualnych wymogów. Zobacz też .

http://www.iltex.pl/produkty/posciel/welniana/