100 lat! – zatem jak zaaranżować urodziny dla dziecka

Domowy kinderbal na urodziny pociechy to okazja do zabawy nie wyłącznie dla maluchów. Kiedy dobrze się przygotujecie, sami też będziecie się wspaniale bawić. Ostatnimi czasy niczym grzybki po deszczu, powstają kluby brzdąca, kawiarnie i bawialnie trudniące się organizacją urodzinowych zabaw.

Jednak jeżeli dziecko jest małe, lepiej obchodzić urodziny w domu. Nadmiar gości i obce miejsce mogą być dla brzdąca męczące.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz tego przygotowanie urodzinek w mieszkaniu ma wiele atutów: uczy potomka współpracy, pokazuje mu, iż jest ważne, pozwala znaleźć się w centrum rodzinnych wydarzeń, tworzy piękne wspomnienia.

Wykonujemy zaproszenia na urodziny dziecka. Przekazywanie zaproszenia lub wysyłanie go pocztą jest to początkowa zapowiedź „wielkiego dnia”. W przygotowanie zaproszeń warto włączyć malucha. Ułóżcie wspólnie tekst, napiszcie go odręcznie bądź na komputerze, a później przylepcie na kolorowy papier. Pociecha może ozdobić karteczki jak też koperty ołówkami, farbkami, kolorowymi pieczątkami. Przydadzą się kolorowe baloniki. Zawieście pęki baloników przy drzwiach do domu lub na furtce – gościom będzie łatwiej do was trafić. Maluch może narysować na balonikach pisakami buźki z różnymi grymasami.

Opisywana tutaj problematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu russian gost, który proponuje zbliżone tematy.

Z kolorowego papieru wytnijcie trójkąty po czym sprawcie girlandy. Pieczemy ciastka. Zachęćcie dziecko do wspólnego upieczenia ciastek.

Malec może mieszać składniki, kształtować z ciasta placuszki, wykrawać kwiatuszki za pomocą foremek, ozdabiać polewą i barwną posypką. Zabawę w wypiekanie ciasteczek możecie też urządzić w czasie przyjęcia. Przyrządźcie kruche ciasto, naszykujcie wałek, mąkę do podsypywania, sylikonową stolnicę, foremki oraz polewy do przystrajania.

Żeby zamówić tort odszukaj firmę wypiekającą torty dla dzieci lub torty weselne, zobacz też Wybierzcie się do marketu po papierową zastawę. Niech dziecko wyselekcjonuje talerzyki i kubeczki. Zaangażujcie także brzdąca do rozkładania naczyń i serwetek na stole. Nie łudźcie się, iż usiądziecie w gronie rodziców przy kawce oraz ciasteczku, natomiast dzieci będą się grzecznie bawiły w pokoju obok. Są na to zbyt małe. Potrzebują wodzireja bądź czarodziejki, jaka pokaże, w co i w jaki sposób się bawić.

Sprawdź także: