Czy Twe dziecko jest stworzone do sportu?

Twoja pociecha już od małego przejawia zainteresowanie różnymi aktywnościami sportowymi. Od zawsze jest bardzo aktywne i nie nie męczy się tak szybko, jak jego rówieśnicy.Gdy wszyscy są już totalnie zmęczeni, ono chce dalej grać.

Zastanawiasz się czy to chora ambicja czy może coś więcej, coś, co opłaci się w przyszłości. Sądzisz, że może właśnie twoje dziecko jest stworzone by trenować?

Pomyśl nad tym. Jeśli dojdziesz do wniosku, iż jest to wielce prawdopodobne masz przed sobą sporo

Dziecko z piłką i miotłą

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

pracy. Przede wszystkim musisz się zastanowić, jaki rodzaj sportu jest dla twojego dziecka najlepszy. Najistotniejsze w tej kwestii jest twoje wyczucie, lecz także głównie to, jaką aktywność dziecko lubi najbardziej.

Sądzisz, że ten post jest zajmujący, ale musisz mieć więcej wiadomości. Nie zwlekaj – wejdź w poniższy link i kliknij po źródło.

Jeżeli lubi motory i samochody nie zmuszaj go by grał w szachy. Wręcz przeciwnie kup mu potrzebne poradniki i książki o sportach motorowych. Niech dowie się, na czym to polega, gdyż w innym razie zostając w sferze fantazji może posiadać sztuczne wyobrażenie o tym sporcie. Więcej o sportach motorowych i walki jest tutaj: książki na temat sportów motorowych.

Może zdarzyć się jeszcze gorzej z twojego punktu widzenia, gdy twoja pociecha zapragnie, by być mistrzem karate albo bokserem. Na początku tego typu sport wydaje się nie do przyjęcia. Sądzisz, że jeszcze karate jest okej, ale boks… Opada. Niemniej, jeżeli twoje dziecko wyraża zainteresowanie ta formą sportu nie próbuj mu zabraniać o tym marzyć. Jednakże, tak samo, jak to miało miejsce w przypadku sportów motorowych, identycznie w tym wypadku

Dwójka bawiących się dzieci

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

warto zakupić dziecku niezbędne książki, podręczniki o sportach walki. niech dowie się na czym to polega.

Możesz też sama go zachęcić do jakiejś lubianej ci bliżej formy aktywności. Może ty także uprawiałeś czynnie jakiś rodzaj sportu w dzieciństwie. Coś było twoją pasją. A może wciąż trenujesz. Możesz całkowicie inaczej, kupić mu książki i poradniki o tenisie i badmintonie (Więcej o tym przeczytasz tutaj: książki o tenisie i badmintonie), a następnie wziąć go na kort, samemu spróbować, aktywnie spędzić dzień. Może to będzie dziedzina, którą polubi. Próbować zawsze warto, tym bardziej, że nawet jeśli te wszystkie plany spełzną na niczym, a twoja pociecha nadal będzie szukać własnej sportowej drogi, to jednocześnie będzie bogatsze w nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłym życiu.