Co na sto procent powinno się znaleźć w wyprawce niemowlęcej?

Jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie jego rodzice zadają sobie pytanie: jakie rzeczy są konieczne do opieki nad nowo narodzonym maluchem. Podpowiadamy więc, jakiego rodzaju artykuły są potrzebne dla noworodka.

Sklepy, które oferują

śpiący niemowlak

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedaż produktów dla dzieci pełne są najróżniejszych akcesoriów dla nowo narodzonych maluszków. W ich gąszczu łatwo się zgubić, bez wątpienia z chęcią więc przyszli rodzice skorzystają z kilku wskazówek, co powinni kupić dla swojego maluszka, który niebawem przywita świat. Wyprawka dla noworodka musi zawierać z całą pewnością kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka. Rodzice powinni szukać kosmetyków, w których składzie nie znajdują się substancje zapachowe, które bardzo często u noworodków wywołują uczulenie.

Czy tego typu tematy Cię fascynują? Raźno więc kliknij ten link – ta użyteczna strona (www.copyline.pl/kontakt/) na pewno również niezwykle Cię zainteresuje!

Wyprawka dla noworodka musi zawierać także ubranka: kaftaniki, body, śpiochy lub pół śpiochy. Zobacz więcej: Dla maluchów najlepsze są ubranka wykonane z naturalnych tkanin. Niezbędne będą także czapeczki, rękawiczki oraz skarpetki. Do kąpieli malucha niezbędne są nie tylko kosmetyki, ale również myjka oraz wanienka, zrobiona z miękkiego włosia szczotka do czesania oraz nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami.
Pieluchy jednorazowego użytku lub z tetry, ręczniki kąpielowe, termometry (jeden do określania temperatury ciała maluszka, drugi do określania temperatury wody , której będziemy kąpać dziecko), butelki i proszki do prania odzieży to następne wymagane akcesoria, które trzeba kupić przed bądź zaraz po narodzinach dziecka.

Gdy dziecko nieco podrośnie wielu rodziców decyduje się na zakup specjalnych leżaczków. Bujaczki, bo tak najczęściej są one określane, tworzone są z myślą o dzieciach, które na świecie są już co najmniej sześć miesięcy. Bujaczki wyjątkowo delikatnie wibrują, dzięki czemu płaczący maluch niezwykle szybko się uspokaja oraz zasypia. Strona źródłowa: oferta bujaczków. W wielu modelach jest możliwość wyłączenia wibracji, po wyłączeniu funkcji wibrowania można w takim bujaczku maluszka nakarmić. Wybierając bujaczek dla malucha, zwróćmy uwagę, czy został wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Bardzo ważnym szczegółem, o którym trzeba pamiętać wybierając bujaczek, jest możliwość zdjęcia jego obicia. Przy maluchach nie da się uniknąć zabrudzeń, w związku z tym powinno się wybierać takie modele, z których można obicie zdjąć i uprać.