To święto nie bywa już jedynie amerykańskie, również polskie dzieci pragną celebrować Halloween, więc już dziś obmyśl przebranie

Pomału zbliża się dzień Halloween, nazywanego też czasami świętem duchów. Obchodzenie tego radosnego, a zarazem trochę makabrycznego święta wzięło się ze Stanów Zjednoczonych, jednak w Polsce również się już solidnie zakorzeniło.

Niezbędny będzie odpowiedni kostium

Halloween to święto, w czasie którego najmłodsi wędrują od drzwi do drzwi i proszą o cukierki. Żeby dzień ten uzyskał stosowną oprawę, zakłada się kostium halloween. W równym stopniu dzieci, jak również i ich opiekunowie przebierają się za przeróżne potwory, demony, czarownice lub sympatyczne wróżki oraz elfy. Tak przebrane wędrują po sąsiedztwie, lub biorą udział w balach lub innych atrakcjach.

Jeśli zafascynował Cię opisywany wątek, to odsyłam do strony www (http://galerialucznik.pl/pl/blog/jak-uzyc-automatycznego-nawlekacza-1552647886.html) – w tamtym miejscu znajdziesz fascynujące informacje, które są dokładnym omówieniem tego zagadnienia.

Przebranie na Halloween można zrobić samodzielnie,

dron z kamerą na halloween

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com

kupić, albo wypożyczyć w specjalnych punktach.

Również dorośli bawią się w zabawy z przebraniem

Nie tylko najmłodsi wielbią podobne imprezy podczas których można założyć przeróżne zabawne lub troszeczkę straszne kostiumy. Dorośli również pragną brać udział w tego rodzaju przyjęciach oraz wybierają się na bale z okazji karnawału albo Halloween. W przypadku zabaw karnawałowych jest bardzo duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o kostiumy. Popularne są szałowe maski weneckie, za którymi można skryć swoje oblicze. Tradycja zakładania tego typu masek w czasie karnawału wzięła się, jak nazwa wskazuje z Wenecji. Tego typu maski znakomicie pasują zarówno paniom, jak też mężczyznom.

Stanowią optymalne uzupełnienie strojnych sukien oraz kostiumów różnorakiego typu. Tak samo jak stroje na Halloween, maski weneckie też można kupić albo wypożyczyć, choćby w teatrze.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,