Czy zabiegi przedłużania krótkich włosów są bezpieczne?

Mnóstwo kobiet nie jest usatysfakcjonowanych z wyglądu swoich włosów. Bywają krótkie, rzadkie i nieładne. Sposobem na rozwiązanie tego problemu są coraz bardziej znane zabiegi przedłużania krótkich włosów. Należy przekonać się więc, czy przedłużanie krótkich włosów to zdrowy, a dodatkowo bezpieczny zabieg.

przedłużanie krótkich włosów

Autor: Enrico Strocchi
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wszystkie kobiety mogą się mu poddać?
Modę na przedłużanie krótkich włosów rozpoczęły rzecz jasna sławne gwiazdy, które niezwykle ochoczo zmieniały długość czy gęstość swych fryzur. Gęste, piękne włosy to marzenie niejednej kobiety, a już na pewno jest to ważne w showbiznesie. Bardzo szybko ze świata gwiazd moda ta przeszła na cały świat fryzjerski. Obecnie w naszym kraju jest coraz więcej pań, które chciałyby zdecydować się na tego typu zabiegi.
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Niestety nie każda kobieta może pozwolić sobie na tego rodzaju zabiegi. Powinniśmy pamiętać, iż proces przedłużania włosów jest niestety bardzo szkodliwy dla struktury naszych naturalnych włosów.

Zainteresował Cię nagłówek tego artykułu? Obowiązkowo spójrz na treść, tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto to przeczytać.

Jeśli zatem kobieta dysponuje bardzo łamliwymi i cienkimi włosami, raczej musi bardzo dokładnie przemyśleć decyzję o przedłużaniu włosów. Problem w tym, że zabieg może w dużej mierze pogłębić jej kłopoty, w związku z tym w pewnych przypadkach zapewne lepiej zrezygnować z tej możliwości.

Jeżeli jednak nasze włosy są w całkiem niezłym stanie, a poza tym naszym planem jest posiadanie długiej, finezyjnej fryzury, być może przedłużanie włosów to coś idealnego dla nas! Do przedłużania zazwyczaj używa się specjalne pasemka, które bardzo często tworzone są na specjalne zamówienie. Najczęściej doczepiane włosy są proste, chociaż w wielu salonach fryzjerskich istnieje sposobność dołączenia włosów kręconych albo falowanych.
urodziny dziecka

Autor: Christian Stocker
Źródło: http://www.flickr.com
Długość oraz metoda dołączenia włosów w bardzo wielu przypadkach zależy przede wszystkim od struktury włosów, ich długości itd. W rzeczywistości przedłużanie włosów opiera się na wielu etapach, zaś sam zabieg finalny jest tylko konsekwencją wcześniej podjętych decyzji.

Bardzo istotne jest, żeby podczas całego zabiegu, nieustannie współpracować z fryzjerem, który szczegółowo podpowie nam, które rozwiązanie oraz metoda doczepiania włosów jest najlepsza. Tylko wtedy będziemy pewni, że efekt końcowy będzie zadowalający, a jednocześnie nasze włosy przez dłuższy czas będą lśniące i zdrowe.