Jak troszczyć się o rower – czyszczenie i konserwacja

Każdy sprzęt nastręcza pielęgnacji, także bicykl. Odpowiednia konserwacja części zagwarantuje bezpieczną a także wygodną jazdę. Troszczyć się trzeba o każdy rodzaj roweru w identycznym stopniu, a rynsztunek będzie służył nam przez długie lata.

wycieczki

Autor: David Wright
Źródło: http://www.flickr.com
Również rower dziecięcy nastręcza stosownej pielęgnacji.

Odpowiada Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę (https://super-edu.pl/ogloszenie/korepetycje-z-angielskiego-8726) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Przede wszystkim czyszczenie bicykla. Powinno się je przeprowadzać systematycznie oraz dodatkowo po mocnej eksploatacji przy zastosowaniu płynu do czyszczenia roweru. Dozator w sprayu ułatwi aplikację nawet w z trudem dostępnych punktach. Środek należy zostawić na bicyklu blisko dwóch minut, potem dokładnie przemyć wodą. Na koniec starczy przetrzeć jednoślad suchą szmatką. Konserwacja zagwarantuje połysk i rower będzie lepiej chroniony przed brudem i kurzem.

Później należy posmarować rower. Dzięki temu rower będzie poruszać się płynnie i cicho, a przerzutki będą doskonale „przeskakiwać”. Systematycznie, co dwa miesiące, nasmarować trzeba łańcuch przerzutki i dźwignie hamulców. Użyć można czterech rodzai oleju. „Wilgotny” do wyczynowej jazdy, „suchy” na obszary miejskie, „parafinowy” na górską eskapadę a także „ceramiczny” w trakcie zmiennych warunków pogodowych. Do konserwacji bicykla zaliczyć należy też przegląd sprzętu w serwisie rowerowym. Profesjonalista dokładnie oceni stan poszczególnych elementów. Niektóre mogą być już silnie zużyte i potrzebna będzie ich wymiana.

To nieodzowna czynność, dzięki jakiej jazda bicyklem będzie nie tylko rozkoszna, ale także bezpieczna. Pielęgnacja rowerowego sprzętu jest to zabieg niezbędny. Pojazd będzie znakomicie się sprawował, gdy raz w miesiącu poświęcimy mu troszeczkę czasu.