W jaki sposób podatnik może pomóc fundacjom?

Bardzo szanuję takie fundacje, które faktycznie pomagają potrzebującym. Zwłaszcza dzieciom i takim osobom, które zasadniczo bez pomocy ludzi dobrej woli nie poradzą sobie. Na przykład kultowa polska aktorka – a mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która na pewno prowadzi fundację z dobroci serca.

A więc masz okazję szanowny internauto wspomóc jej fundację: absolutnie bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów. Naturalnie nie twierdzę, że jedyną alternatywą jest Anna Dymna, jednakże z pewnością ten wybór jest praktycznie na wagę złota. Nie przesadzam!

A więc gdy będziesz już chciał nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, po prostu powinieneś wybrać taką fundację, która pasuje Tobie. Bo wiadomo – jeden chce wspomóc brazylijskie lasy, inny psy, a ktoś inny małe dzieci. Wychodzę z założenia, iż należy pomagać, i nie jest istotne komu pomagamy. To znaczy to jest naturalnie ważne, ale mylą się te osoby, które np. wychodzą z tego założenia, że pomoc np. naturze nie ma większego sensu, ponieważ to człowiek jest najistotniejszy. Myślę, iż trzeba niejako pomoc dystrybuować w równomierny sposób. Namawiam zatem do pomocy.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Należy również wspomnieć, iż często popełniamy ten błąd, że dajemy 1% swojego podatku takim organizacjom pożytku publicznego, które tak naprawdę miewają ogromne problemy z np. fachowym rozliczaniem wszystkich dotacji i wydatków. Później takowe fundacje są tak jakby na czarnej liście – a więc nawet jeśli podarujemy im własny 1%, tak czy siak forsa nie dojdzie do nich. W Sieci jest przydatna lista, która pokazuje to, które organizacje są OK. A przecież warto postarać się o to by 1% podatku lista organizacji była bardzo dobrze nam znana – nie chcielibyśmy popełnić takiego błędu, który będziemy mogli poprawić dopiero za rok. Poczytajcie w tym miejscu – warto.

Warto również wiedzieć, że tak jakby dzięki popularyzacji akcji 1%, programy komputerowe są całkowicie darmowe. Oczywiście nie każde, ale należy mieć na uwadze, iż często to jest tak, że program jest za free, a najzwyczajniej zarabia nieco, ponieważ współpracuje z fundacją. Osobiście użytkuję program do rozliczania pit – właśnie darmowy.

Czy ten wpis zaintrygował Cię na tyle, że pragniesz więcej? Zatem po następne informacje przejdź do tego linku. Tam znajduje się ciekawy wpis (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka/gdansk).

Nie narzekam. Wszystko jest w należytym porządku. Mam ogromną nadzieję, że po zaznajomieniu się z moim tekstem chociaż jedna osoba znajdzie w Internecie tę fundację, która jest godna zainteresowania.