Dolnośląskie – co powinniśmy pokazać maluchom?

We Wrocławiu, metropolii województwa dolnośląskiego, warto pokazać dzieciom cudowne zabytki na Starym Mieście, szukać wspólnie z nimi komicznych krasnoludów oczekujących na turystów w najbardziej zaskakujących położeniach i odwiedzić jeden z najogromniejszych i najciekawszych krajowych ogrodów zoologicznych.
Większą część wartościowych zabytków Dolnego Śląska w miniaturce można obejrzeć w Kowarach w Parku Miniatur.

tablica

Autor: Franklin Park Library
Źródło: http://www.flickr.com

Warto chociaż przez godzinę czuć się niczym Alicja w Krainie Czarów. Województwo dolnośląskie to również mnogie trasy podziemne – kopalnia złota, Jaskinia Niedźwiedzia albo Zespół Sztolni Podziemnych Włodarz. Niebanalne wrażenia gwarantowane!
Powinniśmy też odwiedzić Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Jest to także świetny pomysł na wycieczki szkolne. Bogata propozycja programowa Ośrodka, malownicze pejzaże wsi oraz współczesny dom z infrastrukturą o charakterystyce ekologicznej to świetny sposób na czynny odpoczynek maluchów, młodzieży jak też dorosłych. Kadra instruktorska sprawi, że zajęcia staną się dla dzieciaków nie tylko zabawą, uzupełnioną o walory naukowe.
Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/
Obojętnie, w jakiej części Wrocławia pojawimy się, możemy być pewni, iż spotkamy dość nietypowych jego mieszkańców. Mowa rzecz jasna o krasnoludkach, jakich liczba oscyluje w granicach 300. Nie warto się do niej jednak przyzwyczajać, wzrasta bowiem regularnie.

Co więcej, chociaż wszelkie krasnoludy charakteryzują się niedużym wzrostem, każdy posiada troszeczkę inny charakter a także zainteresowania.

Nasz ważny wpis zaciekawił Cię tak bardzo, że czujesz chęć na kolejne? Szalenie nas to ucieszyło. W takim razie kliknij w poniższy link.

Można pobawić się z dzieckiem w grę pod tytułem „Kto znajdzie skrzata”. Jedno jest pewne – w tychże stronach nie możesz się nudzić!