Niejeden rodzic pragnie, żeby jego maleństwo było mądre i z tego powodu troszczy się o jego właściwy rozwój uczuciowo-intelektualny

Ostatnimi czasy wiele rozmawia się o tym, że maleństwo musi mieć przeróżne bodźce, by właściwie się rozwijać. Czytamy mu więc wierszyki i kupujemy przeróżne książeczki do kolorowania.
Podczas pierwszych czterech lat życia rozwój emocjonalny naszego bobasa jest największy.

rezydencja

Autor: Mielno Holding Firmus Group
Źródło: Mielno Holding Firmus Group
To wtedy jego mózg przetwarza ogromną ilość informacji.

Jeśli chcesz wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tam i przejrzyj inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Dosłownie pochłania wiedzę na wiele tematów. Codziennie uczy się czegoś ważnego. By stymulować jego rozwój, musimy mu dawać różne materiały. Możemy czytać mu bajeczki czy wręczać różne książeczki z łamigłówkami. Jeżeli nasz bobas uwielbia malować, to powinniśmy mu kupować kolorowanki i pudełko pięknych kredek. Będzie wówczas w stanie rozwijać swe pasję. Na początku pewnie będzie mu to wychodziło niezbyt dobrze, ale po jakimś czasie z pewnością nabierze wprawy. Ponadto, nikt nie jest od urodzenia geniuszem w jakiejś dziedzinie. Kolorowanie sprawi, że nasze dziecko stanie się bardziej twórcze. I pozwólmy mu na własne interpretacje różnych zjawisk. Jeśli zechce pokolorować niebo na zielono, a drzewo na żółto – to niech tak robi, niech poczuje swobodę młodego artysty. Kolorowanki przynoszą jeszcze jeden plus. Nasz szkrab może siedzieć z nami w kuchni, gdy będzie kolorował. Będziemy mieć go ciągle na oku i będziemy mogły przykładowo ugotować obiad.

Tymczasem nasz maluch zajmie się kolorowaniem i będzie stosunkowo cicho. Kiedy skończy z pewnością będzie miał ochotę podzieli się z mamą swym dziełem. Nie zapominajmy, by zawsze pochwalić rezultat.