Czy założenie przedszkola ma jeszcze sens?

Przed kilkoma laty powróciłam z kilkuletniej emigracji – studiowałam i ciężko pracowałam w Danii, co sprawiło, że po powrocie do Polski miałam niemałe pieniądze i wyższe wykształcenie. Postanowiłam w takim razie założyć gdzieś pod Warszawą punkt przedszkolny. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po babci duży dom.

Naturalnie przerobiłam go na przedszkole.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://www.e-plastyczny.pl/farby/akrylowe) tutaj, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Myślę, że w moim przypadku decyzja o założeniu przedszkola była doskonała. Bardzo lubię kontakt z dziećmi, a co najistotniejsze – posiadam odpowiednie wykształcenie. Sądzę, iż otworzenie przedszkola nie zawsze ma rację bytu, lecz tak czy siak myślę, że to świetny pomysł na interes. W szczególności, iż przecież można naprawdę dużo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli coś pożądanego (źródło).

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko jednakże otworzyć odpowiednie przedszkole w Józefowie, jeśli nie posiada się wymaganych kwalifikacji i pieniędzy. Odradzam wchodzenie w owy biznes tym osobom, które myślą, że w przypadku prowadzenia przedszkola najbardziej znacząca jest kasa. Ona się naturalnie bardzo liczy, ale najbardziej znaczące jest to by dbać o dobro dzieci. Nie jest prosto założyć przedszkole, więc to tak czy siak wyjdzie, jeśli nie mamy czystych zamiarów.

Myślę, iż porządne przedszkole musi również stawić na to by choćby nauczanie języków obcych. Sama u siebie nauczam angielskiego i sądzę, że znacząca część klientów posłała swoją pociechę do mojego przedszkola przede wszystkim z tej przyczyny, iż niejako słynę z bardzo dobrego nauczania angielskiego (rzetelne opracowanie). Warto także uczyć dzieci innych rzeczy – chociażby przygotowania posiłków, jednak w granicach normy.

Można w sumie powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjęcia decyzji – bez dwóch zdań jestem uradowana, iż zdecydowałam się założyć prywatne przedszkole. I choć prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, i tak wychodzę z tego założenia, że podjęłam dobrą decyzję. A więc każda osoba, która marzy o założeniu przedszkola powinna zwrócić uwagę na wszystko, ponieważ przedszkole to nie sklep, a więc w tym przypadku chodzi o dzieciaki. Warto dodać, iż nadal prowadzenie niepublicznego przedszkola to interes, który ma wielkie szanse na przetrwanie.